Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van értelme orvoshoz menni?...

Van értelme orvoshoz menni? Megkarmolta a szemem a macska.

Figyelt kérdés
Éjjel a macskám kikarmolta a jobb szememet. A szemgolyómnak úgy tűnik semmi baja, csak az alsó szempilláim alatt kb. 2 mm-el van egy seb, és fel van duzzadva az alsó szemhéjam. Tetanuszt nyár végén kaptam, a cica pedig oltva van, de hát azért csak ugyanazzal a lábával járkál az alomba is... Van értelme orvos menni vagy úgysem tudnak mit csinálni vele, csak várjak?
2013. dec. 3. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony van értelme orvoshoz menni! Én tépnék, mint a szél. Megelőzésre esélyesen kapsz majd valami antibiotikumos szemcseppet. A karmolt, mart, harapott sebek mindig fertőzöttnek számítanak!
2013. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahh, remek. Ügyeletre mehetek vele (Szent Imre Kórház)? Az SZTK-ban zárásig se kerülnék sorra...

Mi bajom történhet, ha nem megyek el?

2013. dec. 3. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:

A macsek karmolás az egyik legtovább tartó gyógyulású. Ha a szemednek nem lett baja, a sebet kezelheted Betadinnal, kék kenőccsel. Tetanuszt még úgy sem adnának. ha úgy látod, a szemed is rosszabbodik, akkor menj szemészhez.

Nálatok nincs időpontkérésre lehetőség?

2013. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De van, csak minimum 3 héttel későbbre adnak időpontot... :/
2013. dec. 3. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Befertőződhet, extrém esetben nyilván meg is vakulhatsz. Én elmennék, feltéve hogy jól értem a kérdést, és az alsó szempillád alatt 2mm-rel lévő seb tényleg a szemgolyódon van.


Ügyeleten nem fognak neked örülni, mivel a probléma annyira nem akut, plusz nem szemészek vannak ott. Nem tudnak mit adni, szemcsepp meg ilyesmijük nincs, ráadásul nem is írhatnak fel ilyet.

2013. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a szemgolyómon, a szemhéjamon van.
2013. dec. 3. 13:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Betadinozd be ott ahol van a karmolás

Meg mosd de tiszta vízzel

2013. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor visszavonom amit írtam (én voltam az 1. is), ehhez nem kell mégse azonnali orvos. Valóban fertőtlenítés elég lesz hozzá.
2013. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!