Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy az egyik...

Miért van az, hogy az egyik szememmel tökéletesen látok, de a másikkal nem látok jól? Magyarázat lent

Figyelt kérdés
A másik, a rosszabbik szememmel nem látok jól, nem is tudok olvasni vele, mert a becsukott jó szememet látom, nem tudom pontosan elmagyarázni, olyan mintha csak egy szemem lenne, és amikor a rossz szememmel nézek is a jóval akarnék, de az be van csukva, így nem tudok olvasni a rossz szememmel, mert a másikat látom. Ez mi és mitől van? Szemüveg segíthet?

2013. dec. 22. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, sőt, sokáig ki sem derült, hogy a bal szemem -2-es, a jobb meg teljesen jó. Menj el optikába vagy szemészetre mindenképpen, mert nem tesz jót a jobbik szemednek, hogy folyamatosan ő ,,dolgozik", nekem legalábbis ezt mondták akkoriban. Kaptam szemüveget, az egyikben plánüveg volt, és a másikban volt csak dioptria. Aztán kontaktlencsét kezdtem el hordani, akkor is csak a rosszabbikban volt lencse. Végül megműttettük lézeres szemműtéttel (de ez már nem ide tartozik :) ). Szóval szerintem mindenképpen menj el, és nézesd meg a jobbik szemed érdekében.
2013. dec. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szemüveg javíthat ezen?
2013. dec. 22. 02:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy szemüveg javíthat ezen?
2013. dec. 22. 02:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát hogyne. A két szem általában nem egyforma. A szemüveget látás javításra találták fel. Még akkor is tudnak szemüveget csinálni neked,ha az egyik szemed teljesen jó. Ilyenkor abba csak egyszerű üveget tesznek dioptriás helyett.
2013. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van szemüvegem, de nem hordtam mert ugyanolyan rosszul látok benne
2013. dec. 22. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy másik kell. Menj el méresd be,mert ha nem hordod romlani fog a szemed.
2013. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!