Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsét hogyan...

Havi kontaktlencsét hogyan kell használni? Szóval nem muszáj egyfolytában a "szemben hordani" ugye?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 19:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szemüveges vagyok,de például különleges alkalmakra szeretnék kontaktlencsét viselni.Ja és azt sem tudom h. melyik éri meg jobban a napi,a kétheti ,vagy a havi?
2009. dec. 12. 19:18
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak különleges alkalmakkor, akkor a napi éri meg. Vagy van olyan kiszerelés is, amiben 30db van és mindegyiket csak 1 napig lehet használni. Így ha mindennap másikat teszel be végülis így is 1 hónapos, de viszont így kitarthat fél évig is.

A havi kontaktlencse azért havi, mert felbontás után 30 napig lehet berakni a szemre. És ezeket nem is szabad egyfolytában hordani, estére ki kell venni. Persze van olyan fajta is, amit lehet este is hordani, de az a kitkább. És még megjegyzek valamit: lehet ha kipróbálod a lencsét utánna már nem is akarod újra a szemüveged :D

2009. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a napi éri meg jobban, ha csak néha akarod hordani.
2009. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

19:41 Ezt nagyon rosszul tudod! A havi lencse azért havi, mert 30 napig van a szemen. Éjjel, nappal, mindig. Elsején berakod, következő hónap elsején kiveszed és teszed be a másikat.


A kérdezőnek: a havi lencsét célszerű egyfolytában a szemen hordani, erre való. Speciális anyagú és kialakítású, ezért nem használ neki, ha tárolófolyadékban tartod. Sem az alvásban, sem semmi másban nem zavar, érezni sem lehet. Praktikusabb, mint a cserélhető, mert nem kell naponta 2x a szemben kotorászni, így csökken a fertőzés veszélye. Ha alkalmanként akarsz csak lencsét használni, akkor az egynapos számodra a megfelelő.

2009. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
10:22-es nem egészen jól tudod. A havi lencsék között van olyan, amelyiket reggel be kell tenni, majd este ki KELL venni, nem szabad éjszakára bent hagyni. ÉS van olyan havi lencse, amelyik kifezetten éjjel-nappali hordásra van tervezve. A kettőt nem szabad összekeverni!!!!
2009. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

10:22-es nagyon el van tévedve.

Havi lencsét 30 napig lehet használni a felbontástól számítva, de nem éjjel nappal. Este ki kell venni. Napi lencséből van éjjelnappali, haviból nem hinném. Vagy ha van akkor mutass nekem egyet. Mert a 7 webshopból egy sem árul ilyet.

2009. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi lencse azt jelenti, hogy 1 hónap után kell kidobni és újat venni. A viselése napi 10-12 óránál nem több. Ha éjjel nappal szeretnél lencsézni, akkor "kiterjesztett" viselésűt keress. pl: [link] vagy [link]
2009. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

17:12 Talán annyira nem vagyok eltévedve. 20 éve hordok kontaktlencsét, az utóbbi 5 évben éjjel-nappalit. Ami 30 napig folyamatosan van a szememen.

A wbshopok közül nem tudok ajánlani, én optikusnál vásárolom, fél évente szemészeti kontrollal.

2009. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
22:24 Kíváncsi lennék akkor a márkájára, azt csak el tudod árulni, meg az árát is akkor már, gondolom nem lehet olcsó. Nekem amikor a szememet vizsgálták pár hete azt mondták nem szabad napokig hagyni a szemen egy kontaktlencsét sem, mert nem kap elég oxigént, és nem tud pihenni a szem.
2009. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
53%
Nekem pár évvel ezelött éves volt.1 évre olcsobban jött ki,jobban megérte.3 pár volt benne.Alvás elött kiszedtem és vízbe tettem./Olyan vízbe, amit a szemorvos ajánlott./
2009. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!