Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Reggel beraktam a szemembe a...

Reggel beraktam a szemembe a kontaktlencsét, elutaztam a városból, ahova csak holnap reggel jutok vissza. Azonban nincs nálam se folyadék, se tartó és a közelben senkinek sem. Mit csináljak? Kidobni nem akarom, nem rég kezdtem meg.

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj be egy optikába és vegyél. Van kis tartó és kis folyadék is.
2014. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kint vagyok falun, szerinted!? városon jó hogy más lenne. :D
2014. márc. 12. 16:27
 3/12 anonim ***** válasza:

gyógyszertár?

úgynevezett műkönny, tehát szemcsepp?


az ugyan nem fog neki használni, de talán nem is árt

2014. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Legközelebb előbb gondolkozol az agyaddal, vagy veszel napit, vagy szemüveget.
2014. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mennyi bölcs ember van itt. :))
2014. márc. 12. 17:01
 6/12 A kérdező kommentje:
fizessek 3szor annyit a kontaktlencséért mert 2 év után először nem vittem magammal? azt jól kitaláltad :)
2014. márc. 12. 17:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy így most nem tudsz mit csinálni, csak kockáztatni. Kétféle kockáztatási lehetőséged van:

A) benne hagyod a szemedben. Ez igencsak nagyon egészségtelen. Van aki simán megcsinálja, de én egyszer aludtam be kontaktlencsében és amikor felkeltem, tiszta genny volt :D szóval én nem tenném. Vagy:

B) megpróbálsz összerakni egy fiziológiás sóoldatot, amiben a kontaktlencsének REMÉLHETŐLEG nem lesz semmi baja. CSAK ERRE az alkalomra, ugyanis a sóoldatban nincsen fertőtlenítőszer, így nem tisztítja a lencséd, csak megtartja az állagát (mondom remélhetőleg). Ez a próbálkozás a lencsére veszélyes elsősorban.

C) Körbejársz a faluban és mindenkit megkérdezel, akit eddig még nem.

2014. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még a fentihez, hogy a B prób-lkozás a fehérjeoldó és fertőtlenítő hiánya miatt a szemedre is veszélyes.

Lényeg, h én nem tudom, melyiket választanám... :) Nekem annó mindig volt +1 tartóm a táskámban. Vettem az optikában, és így sose kerültem ilyen helyzetbe.

2014. márc. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát basszus, nem az utolsó pillanatban kellene kapkodni. Szerintem az alap, hogy legyen egy pótszemüveged. Ha valami baja lesz a szemednek, ami miatt nem tudsz kontaktlencsét viselni pár napig, akkor mit csinálsz?
2014. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miből állapítottátok meg hogy nincs szemüvegem? Van.
2014. márc. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!