Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miben lehet még tárolni a...

Miben lehet még tárolni a kontaktlencsét a lencsefolyadékon kívül?

Figyelt kérdés
Sajnos itthon már elfogyott a lencsefolyadékom, így két napig másban kellene tárolni a lencsét. Van még más alternatíva?

2014. ápr. 11. 23:25
 1/5 anonim válasza:

Semmiben sem tudod, sajnos. Szokták mondani, hogy sóoldatban de azt nem teszik hozzá, hogy nem konyhasó oldatban, hanem speckó kémiailag finomított cuccban. (Aminek tudnod kell a pontos elegyítését, különben kimarja a szemed a lencse, ha vissza teszed.)A lényeg, hogy hajíthatod kifelé.

Nincs valami szomszédnak kölcsön folyadéka?

2014. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ilyenkor már nem is szeretnék utána rohangálni. Sejtettem, hogy kuka lesz.. :/ Köszi a választ!
2014. ápr. 12. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
tiszta viz, attforralva, lehutve.
2014. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jófajta lencse akkor 2 napig akár a szemedben is maradhat. Ott nem lesz semmi baja. Szemcsepped esetleg ha van akkor az is jó. Meg hát a boltok nyitva vannak, vehetsz folyadékot, Rossmannban a legolcsóbb, de Müllerben, DM-ben, gyógyszertárban is kapsz.
2014. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elmentek a csa...ba en se vizbe tartom, de en is jartam igy, a jo ....dat 0 le!

2 napig a jo lencse birja az en szememben is.

2014. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!