Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A rövidlátás az idő múlásával...

A rövidlátás az idő múlásával javulhat ahogy öregszik az ember?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha javul, akkor nem ártana egy szemészeti kivizsgálás, mert akár a szürkehályog kezdeti jele is lehet.
2014. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak közelre javulhat, mivel a 2 látásromlásnak más az oka. A javulás megítélése persze nézőpont kérdése, mivel az eddigi 1 szemüveg helyett 2 kell (vagy bifokális), mert az eredeti közelre már túl erős lesz, magyarán elkezd homályosítani. De szerencsés esetben előfordulhat, hogy marad az 1 szemüveg és közelre meg nem kell (ez leginkább 1-2 dpt esetén fordul elő)
2014. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Javulhat, ha segédeszköz nélkül aktívan egészséges körülmények között használod a szemed.
2015. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mik azok az "egészséges körülmények"?
2015. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a rövidlátás legtöbbször azért jön létre, mert ahogy öregszünk, a szemlencse egyre rugalmatlanabbá válik, és nem tud megfelelően gömbölyödni a közelre látáshoz. Éppen ezért hiába tornáztatod az izmodat, hiába van maximálisan összehúzódva a szemlencsét fókuszáló izom, sajnos fizikai képtelenség, hogy tovább gömbölyödjön a lencse.
2015. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző:

Szépen elmondtad az öregszeműség definícióját, kár, hogy a kérdés a rövidlátásra vonatkozott.

Öregkorra - egyébként igen, az általad leírtak miatt - pluszos szemüveg (távollátó szem) kell közelre, míg a rövidlátásra mínuszos.

A kérdés feltevője arra gondolt, hogy mivel öregkorra a szem "plusszosodik" ezért talán kiegyenlíti a mínuszos rövidlátó szemet. Ez így is van, viszont sajnos-sajnos csak kifejezetten közelre tűnik el kb 1 dioptria, vagyis az akinek kb -1 dpt-s a szeme (vagyis rövidlátó), annak lehet, hogy nem kell pluszos olvasószemüveg öregkorára közelre. Távolra viszont nem fog változni a helyzet sajna.

Az én szemem pl -0.75-ös, 40 fölött vagyok és közelre tökéletesen élesen látok, mivel ott már befigyel kb +0,5 dpt (vagyis közelre összességében -0,25 körül vagyok). Akinek viszont jó volt a szeme (0 dpt) és ugyanennyi idős, az már bizony sajnálkozik, hogy közelre már kéne olvasó lassan.

2015. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó, igazatok van, teljesen félregondoltam, nem tudom miért, már a kezdetektől fogva. No nembaj, azért tartom, amit mondtam, de módosítom: ez a távollátásra vonatkozik :D


Sorry.

2015. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz megöregedni, hogy kijavuljon a rövidlátás. Aki foglalkozik vele, annak folyamatosan javulhat. Enyém már fiatalkorban rendbejött. Persze szemüveg nélkül. Nyilván ahhoz edzeni kell, hogy jobb legyen. A lábunk sem erösödik meg, ha mindig kocsival járunk.
2015. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!