Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi vagy napi kontaktlencse?

Havi vagy napi kontaktlencse?

Figyelt kérdés
heti 2nap hasznalnak lencset. mennyi a folyadekbstb?

2014. máj. 3. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én végül is nem használok, de nekem szemészek azt mondták, meg hozzáértők, hogy a havi kontaktlencse jobb. Sőt, ha csak most lettél szemüveges, akkor azt is mondták, hogy az első félévben egyáltalán nem használhatok kontaktlencsét. Mivel megszoktam a szemüveget így nem tértem át arra.
2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heti két nap miatt szerintem jobb egy olcsóbb napi lencse, amennyiben nem akarod aznap 8 óránál tovább (ha igen, akkor érdemesebb azért minőségibb lencsét venni, abból meg már nagyon nem éri meg a napi). Én általában három pár lencsét használok el egy héten, nyáron kevesebbet. Én jobban szeretem a napit, mert ha víz megy a szemembe vagy smink stb., akkor nem aggódom, hogy ez mennyire árt neki, mert úgyis kidobom hamar. A nem is olyan olcsó havi lencsémnél ráadásul volt olyan többször, hogy rövidebb ideig tudtam hordani mint egy hónap, mert elkezdett szúrni, akárhogy öblítettem le.

Nekem a folyadék meg a tartó is mindig problémás volt, mert elvileg egy pár lencséhez egy tartót illene használni, de a folyadékhoz három hónapig simán kibírja (2-3000 Ft körül van), mégis csak egy tokot adnak hozzá. Ha plusz tokot, akkor idegesített, hogy milyen drága egy ilyen kis semmi műanyag kütyü, ha meg nem vettem, akkor aggódtam, hogy majd emiatt lesz baja a szememnek :D. Szóval nekem sokkal jobban bejön a havi lencse, de biztos személyfüggő dolog:)

2014. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

* a napi jön be sokkal jobban, csak elírtam, de gondolom ez az érvelésemből is érezhető :D


Egyébként azóta kiszámoltam, a legolcsóbb napi és havi lencsét néztem meg, mindkettő durván 1700 Ft-ra jön ki, ha egy hónapot négy hétnek veszek és heti két alkalommal számolok. Viszont a napihoz nem kell folyadék, így egy picivel olcsóbban jössz ki és kevesebb a macera.

2014. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A napi lencse egyszerűbb, hiszen nem kell se tok, se folyadék, nem fertőződik be, ha véletlen elhagysz egyet, akkor sincs gáz stb.

Viszont napi használat esetén baromi drága.


Szóval ha napi szinten szeretnéd hordani, akkor inkább havi. Ha csak mondjuk edzéshez, vagy alkalmanként, akkor inkább napi.

2014. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is heti 2x használom, nekem havi lencsém van, és így kb 3 hónapig lehet használni. A lencsém 6000 ft, ebben 3 pár lencse van. A folyadék 1300 ft körül van, ez 3-4 hónapig kitart.
2014. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!