Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Már 3 éve azt mondja az...

Már 3 éve azt mondja az iskola doki hogy menjek el szemészetre de nem mentem el még mert nem merek szemészetre elmenni ott mijen vizsgálatok lesznek ha véletlenül rá veszem magam?

Figyelt kérdés
Meg nem akarok szemüveges lenni :(

2014. máj. 12. 15:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én valamennyivel idősebb vagyok, mint te, de szemüveget hordok. Már.

Én először 7 évesen lettem szemüveges. Aztán azt elhagyhattam 10 évesen, mert rendbepofozta a szemem. Aztán 14 évesen megint szemüveg. 16 éves voltam, amikor elegem lett a szemüvegből, és lencsére váltottam. Aztán csak lencsét hordtam, az egyetem első évéig, tehát 5 évig. Aztán olyan szinten kikészült a rengeteg éjszakázás miatt, hogy kellett a szemüveg, pedig utáltam, gyűlöltem, és azt mondtam még egy hónappal előtte is, hogy soha többé szemüveg, jó nekem a lencse.

Aztán mentem szemészhez. Vizsgálat, keretválasztás, és nekem is olyan keretem lett, aminek nincs kerete, csak maga a műanyag lencse.

És azóta imádom. Két évet bírt az első keretem, most van a második, ugyanazzal a lencsével, mert a keretem ugyanolyan, csak más színű.


11 évesen, ha rám hallgatsz, se lencsét, se műtétet ne válaszd. A műtéthez fiatal vagy, és még úgyis alakulni fog a szemed. A lencséhez szintén fiatal vagy. Szerintem. Meg kell tanulni azt is ápolni, hordani, kivenni, betenni, stb. Nem nehéz, de azért még nekem is nehezemre esett először.

Ha idősebb leszel, válassz nyugodtan lencsét, de most még ne.


Vizsgálat. Én maszeknál voltam, értsd magánrendelésen. Nekem komplexebb vizsgálatot csináltak emiatt, de elmondom, hogy az a durva vizsgálat miből állt.

Volt egy olyan, hogy táblát kellett olvasni. Vagy számokkal, vagy betűkkel, ez optikusfüggő.

Aztán volt egy olyan, amiben megnézték azt, hogy a szemem, és környéke, az ottani szervek tiszták-e, van-e velük gond. Aztán volt egy olyan, ami fókusztávolságot mért, ami kb. ugyanarra jó, mint a táblás, csak ez előbb besaccolja.

Egyik sem fájdalmas. Nem érzel semmit. Az egyiknél az erős fény kicsit kellemetlen lehet, de kibírható. Hozzáteszem, semmi fizikai érzésed nincs.

Mivel még gyerek vagy, így még két vizsgálatot fognak megcsinálni, ha SZTK-ba mész, akkor is. Feltéve, ha normális SZTK.

Egy térlátás vizsgálatot, ami egy lap lesz, tele homokszerű anyaggal, és meg kell mondanod, hogy hol, milyen formák emelkednek ki a síkból. Ezzel a térlátásod vizsgálják, röviden: 3D-s látásoddal minden oké-e.

Az utolsó vizsgálat pedig egy színvizsgálat. Eléd tesznek színes pöttyöket, amikben számok vannak, vagy alakok, valami, de azok más színnel. Ezzel azt tesztelik, hogy a színeket rendesen látod-e, nem vagy-e színvak, vagy színtévesztő.

Hozzáteszem, ezek sem fájnak.

Az orvosok is általában normálisak szoktak lenni szemészeten, szóval nincs mitől tartanod.


Viszont tényleg menj el hamar, különben nagyon sokat romolhat a szemed, és eljuthatsz odáig, hogy már semmit nem fogsz látni szemüveg/kontaktlencse nélkül. :/


Végy erőt magadon, és kérj időpontot. :)

2014. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!