Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szembe csptak papírlappal....

Szembe csptak papírlappal. Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Kb. Egy órája volt. Piros meg csíp egy kicsit viszont félek hogy nem-e lesz szövődménye. Nem tudom hogy mennyire lett bele nyomva a szemembe a lap de a pirosságonkívűl látni nem lehet rajta különbséget.

2014. máj. 19. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi következménye, de ha elmégy a gyógyszertárba, és kérsz egy sima szemcseppet, Visine-t, és azzal becseppentesz a szemedbe, akkor a pirosság is meg fog szűnni. A szemcsepp ára olyan 1500 forint körül van, de ezt bármikor használhatod a szemedre, mert allergiára szokták használni.
2014. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem az lenne a legjobb, ha látná egy szemész. Ez a te érdeked is. Sajnos a szem elég sérülékeny, és a sérülések nagy része sokszor nem is látszik szabad szemmel, csak speciális eszközökkel, úgyhogy az, hogy "látni nem lehet rajta különbséget" az nem egyenlő azzal, hogy tényleg nincs semmi baja a pirosságon kívül. Szóval szerintem a legjobb megoldás a kórház, ha nem múlik a csípő érzés, vagy a pirosság, és onnantól a doki tudni fogja mi a teendő.

2014. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megsérülhetett a retínád. Doki.
2014. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A retinád garantált, hogy nem sérült meg, mert akkor kifolyt volna a szemed, de a szaruhártya igenis megsérülhetett, NE CSEPPENTS BELE VISINE-t!!! Az nem sérült szemre való!!! Mindenképpen vizsgáltasd meg szemésszel, ott a nagyító cuccukkal látják, hogy lett-e sérülés rajta. Szemen lévő sérülést nem jó elhanyagolni. Én már voltam azzal a szemésznél, hogy belefejeltem a vízipálma éles levelébe :D, hidd el, hogy senkit se néznek hülyének ilyen baleset miatt :D
2014. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szemem már nem piros, de még szúr egy kicsit. Megnézem hogy reggelig javul-e, mert akkor tényleg mehetek a szemészetre, bár nem szívesen járok oda mert kész vicc mire időpontot kérsz, vagy mire beszólítanak.
2014. máj. 19. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!