Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek van olyan kontaktl...

Szerintetek van olyan kontaktlencse ami a szem színét megváltoztatja és nagyít is egyben?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvossom hogy kicsit rosszul látok és el kéne mennem egy szemészhez és lehet hogy szemüveges leszek de én nem szeretem a szemüvegeket és arra gondoltam hogy lehetne kontaktlencse de nekem az egyik szememben van egy barna folt és egyúttal szeretném ha mind2 szemem kék lenne

#szemüveg #kontaktlencse #színváltoztató
2014. máj. 22. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

vannak színes kontaktlencsék, de nem tudom, hogy dioptriásban is lehet-e csináltatni, de valószínűleg lehet.

optikusnál kérdezz rá.

2014. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van dioptriás színes lencse is, de sokszor nem válik be, mert nem mindegy milyen szemszínre milyet teszel. Egyik ismerősnek van, és nem illik rá a szín, így kb. úgy néz ki a szeme, mintha benne lenne egy fekete nap :D
2014. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy van ilyen, ez ma már sima ügy. Vannak színezett és színes kontaktlencsék, én régebben színezettet hordtam CIBA márkájút, az gyönyörű, de neked a leírás alapján színes kell, rengeteg márkából lehet választani és ha jó helyre mész akkor biztosan olyat adnak, ami teljesen megfelel neked és nem fog hülyén kinézni. Egyébként vannak bulizáshoz való lencsék is, pl. fehér még az is teljesen takarja az eredeti színt, tehát barnából teljesen simán lehet kéket csinálni.
2014. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van dioptriás színes lencse, de ezek nem mindennapos viseletre valók, mivel kevés az oxigén áteresztésük, ami rossz a szemnek. Valamint ha kitágul a pupilla vagy elmozdul a lencse akkor rosszabbul fogsz látni vele mint nélküle...

Én sokféle színes dioptriással próbálkoztam már, egyik sem volt se szép, se kényelmes, se jó. A Ciba természetes, de csak félig fedi a szemszínt, sötétebb szemből nem tud világosabbat csinálni, a totálisan fedő lencsék meg kényelmetlenek, vastag anyagúak, és természetellenes a színük, mintázatuk, egyszerűen rondák.

De persze menj optikába és kérdezd meg milyenből tudnak próbalencsét adni neked... kipróbálod és látni fogod mi a helyzet.

2014. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Továbbra is úgy gondolom, hogy ez a szemszín kérdés ma már megoldható, lehet, hogy drágán. Ismerek egy nőt, akinek konkrétan mindennap más színű a szeme és mindennap gyönyörű, a ruhájához választ szemszint és természetesen baromi gazdag.
2014. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Van. DE ELŐTTE KELL EGY SZEMORVOS-KONTAKTOLOGUS VIZSGÁLATA.

A fedő lencsék megváltoztatják a szemed színét, de az alapszínhez hozzáadódik a lencse színe és ettől valóban sötétebb árnyalatú lesz a látvány, amit a veled szemben álló látni fog a szemedről. Minden nagy gyártónak (CIBA,COOPERVISION, JOHNSON&JOHNSON, BESCON, INTEROJO) van színes lencséje. Tehát a választék óriási. DE! csak a szemorvos tudja megmondani neked,hogy a szemed alkalmas-e a kontaktlencse viselésre. Ne takarékoskodj a szemed világán! Az optikus az szemüveget készít és nem végez szemvizsgálatot

2014. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat hasznos volt!!!!:)
2014. jún. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!