Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések, szerintetek?

Kontaktlencsések, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ha havi lencsét hordtok akkor pontosan 1 hónap után kidobjátok és vesztek elő újat? Van olyan aki továbbhordja? (1-2-3 héttel is meghosszabbítva?)

Hallottam, h utána a légáteresztője nem lesz annyira jó, de hát a lencse honnan tudná, h lejárt az 1 hó? Meg mi bajom lehet ha tovább hordom pár héttel a lencsét?

Ez nem csak ilyen dolog, h 1 hónak mondják, h hamarabb vegyél majd újat?

Volt valakinek ettől baja, h továbbhordta a lencsét?


Ugyan ez a kérdésem lenne napi lencsénél? Van aki pl tárolja és 2x-3x is berakja a lencsét?


Köszönöm a normális válaszokat


2014. máj. 23. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz kérdés. A napit egyértelműen nem tenném be mégegyszer a szemembe, azt nem is lehet tárolni. A túlhordás sem jó, de sokan csinálják és én is csináltam régebben, nem tett jót a szememnek ezért én inkább nem javaslom.
2014. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne hordd tovább. Ha nincs pénzed, akkor hordj szemüveget.
2014. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Napi lencsét tényleg ne használj többször.

Én két heti cseréjű lencsét hordok, általában 4 hét után kuka, de 6-7 hétre kaptam engedélyt, csak azt már soknak érzem. De ettől nem ajánlanám a túlhordást, az egyetlen ok, amiért bevállalom, hogy a doki mondta, többszöri vizsgálat után. Jó a lencse minősége (elvileg amúgy a legtöbb optikában is havi lencsének adják), megtaláltuk hozzá az ideális tisztítószert, jó a technikám (van, aki kivételkor-berakáskor vagy tisztításkor mikrosérüléseket okoz a lencsén), és a könnyemből sem rakódik rá sok trutyi, így 6 hét viselés után is megfelelő állapotban volt.

De csak úgy magadtól ne csináld. A lencse valóban nem tudja, mikor járt le az idő, viszont azt kikísérletezték a gyártók, hogy a könnyedből mennyi fehérje rakódik rá, ami csökkenti a levegő áteresztését, és kiváló táptalaj a bacik számára. Persze a megadott idő csak egy kb átlag, van, aki tovább is bírja, de van, aki 3 hét alatt elhasználja. Ezt csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni.

A túlhordást elég hamar a szem beereződése követi, ami miatt egyre kényelmetlenebb lesz, utána évekre vagy örökre eltilthatnak a lencsehordástól. Plusz elég gyakoriak a különféle fertőzések is. Aminek a kezelése többe kerül, mint amit megspórolsz a lencsén.

Alapvetően én is azt javaslom, hogy ha nincs rá pénzed, viselj szemüveget, és amíg nem állsz elég éretten a kérdéshez, szintén ne erőltesd, mert tényleg csúnya következményei lehetnek sajnos.

2014. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!