Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A látótérkiesést lehet gyógyít...

A látótérkiesést lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az okától függ.
2014. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mitől?
2014. máj. 23. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mi az oka a látótérkiesésnek.
2014. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
NEM!
2014. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt kisebb területen látótér kiesésem, amikor ödéma volt a retinán.

Aztán elkezdtem szedni a nagy adag koleszterin csökkentő sztatint.

Azóta a korábban elegendő vérellátás nélkül maradt és szétesésnek indult, félig már áteresztő erek fala ismét éltető oxigénhez jutottak és vissza erősödött az ér fal szerkezete.


Azután legalább másfél év telt el, mire felszívódott az ödéma is teljesen, de már két hét múlva más területeken, feltűnő volt a javulás.


Az első hónapokban érdemes érfal erősítő Rutascorbint szedni mellé. Mivel abból 2x1-et ajánlanak, közben 1-200 mg c-vitamint még érdemes közé is beosztani időben arányosan. Ez az érfalakat segít újraépíteni.


Viszont a sztatin 40-80 mg-ja a legfontosabb az erek átjárhatósága szempontjából.


A sztatin mellett még érdemes Jutavit Q10 koenzim kapszulát szedni éhgyomorra. (árban ez a jutavit gyártmány a legkedvezőbb)


Ha az ideghártya még nem károsodott súlyosan, ez a sztatin által vissza fogott koleszterin termelés még vissza fordíthatja az "elmeszesedési szűkülési és elzáródási folyamatot, de ha már sérült az ideg is, akkor legalább részlegesen segíthet kb.másfél év alatt az ödéma okozta életlen látáson, ahol még ép az ideghártya, a látszólagosan kiesőnek látszó életlen, de még el nem halt ideghártya terület éleslátásán lehet így javítani, mint nálam is működött.


Az orvosok a protokoll szerint közvetlenül a cukrot hibáztatják az érkárosodásokért, de én már hat éve magamon tesztelem a koleszterin csökkentő sztatin mellett a kicsivel több cukor fogyasztását. Így nálam teljesen elmúlt minden korábbi szövődmény, a látótér kieséstől a többi neuropátiás érzéketlenségig, már jól működik minden.


Szóval van megoldás, csak valamiért az orvosok nem vezették be a protokoll szerinti kezelés menetébe.


Talán azért nem, mert néhány amerikai és magyar orvos is érdekeltté vált a saját gyógyhatásúnak mondott termékeik forgalmazásának az előtérbe helyezésében.

Ezért a sztatin típusú koleszterin csökkentőket megpróbálják lejáratni, hogy bizonyos kedvező hatásának épp az ellenkezőjét mondják, hogy mindenki az általuk forgalmazott alacsony hatású szereket válassza a hatékony sztatinok helyett.


Egy időben még engem is megtévesztettek és akkor talán két évig elhagytam én is a sztatint.

Miután ettől kezdve jöttek a szövődmények, már majdnem megvakultam, amikor ismét elkezdtem szedni a sztatint és attól kezdve minden szépen rendbe jött.

2021. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!