Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék, de...

Kontaktlencsét szeretnék, de nem engedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim elmentek megkérdezni a szemüveges boltba, és ott azt mondták, hogy rossz a szemnek, stb. Én viszont nagyon szeretnék egyet. A szüleimnek ott az a parája, hogy nem hazudnak az orvosnak, mert csak akkor adnak, ha sportolok valamit. De akkor, hogy lehetséges az, hogy velem egykorú (13 éves) lányoknak és fiúknak is van kontaktlencséje, de a háromnegyedük nem is sportol. Másrészt napszemüveget is szeretnék hordani (UV sugárzás), de nem akarok olyan nap szemcsit, ami dioptriás, és olyat se amit rá kell illeszteni.

Mit tegyek? Hogyan vegyem rá őket, hogy vegyék meg? Állítólag nagyon drága.



2014. máj. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Máshonnan vegyétek meg.
2014. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondtam anyámnak, de azt mondta, hogy hagyjam a hülyeségeimmel ,és ne idegesítsem. :/
2014. máj. 25. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
12 vagyok és kaptam kontaklencsét.szerintem nincs hozzá semmi közük csak annyi hogy adjanak.amúgy meg megállítja a szem romlását nekem most kell 6.25
2014. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

12 éves korom óta van lencsém (~5 éve). Amikor kérdezték,hogy mire kell csak annyit mondtam, hogy nem szeretek szemüveget hordani és nem volt semmi bajuk vele.

Menny el máshová nézesd meg ott a szemed.

Ajánlott netről rendelni, ugyan azt kapod lényegesen olcsóbban.

2014. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szülőket nehéz meggyőzni, folyamatosan "zaklasd" őket ezzel, egyszer majd megunják.

Amúgy meg a kontaktlencse jobb a szemnek, mert természetesen/tökéletesen lát vele az ember és nem keretek közt mint szemüveggel.

Amúgy nem sportolsz? Mert az mindentől függetlenül szerintem alap dolog lenne hogy egy ember rendszeresen sportoljon valamit... és talán ha komolyabban sportolnál a szüleidnek sem lenne más választása minthogy lencsét vegyenek neked.

2014. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég egyértelműnek tűnik a helyzet. A szüleid azért mondják ezeket, mert jobban hangzik, mint a "nincs rá pénzünk." Ugyanis tényleg nem olcsó muri sajnos, alsó hangon évi 25-30 ezer forint, ha tórikus kell, még drágább.

Esetleg szülinap-karácsony környékén térj vissza a kérdésre, vagy áldozd be a zsebpénzed, valami költségesebb hobbit, vállald be a takarítást vagy főzést, ha nem lenne év vége, ajánlanám, hogy a sulis teljesítménnyel kössétek össze, stb. De ha nincs pénz, akkor hiába nyaggatod az ősöket, sajnos ezen nem lehet spórolni, mert csak a szemednek ártanál vele.

2014. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kontaktlencsét hordtam egy időben, amíg nem kezdtem el az egyetemen a második félévemet.

Én 17 voltam, amikor nekiálltam hordani. Nem bántam meg, de ahogy előttem is mondták, jóval borsosabb ára van, mint a szemüvegnek.

Nekem akkor három havonta került a lencse kb. 12.000+folyadék (átlagosan 2000 FT). Aztán elmentem másik szemészhez, igen, magán dokihoz, mindössze 3000 Ft volt a vizsgálat, de azóta többszörösen behozta az árát. Ez ugye mondjuk függ, hogy hol laksz, hova tudsz elmenni orvoshoz, és ő mennyiért dolgozik, milyen színvonalon, stb.

Azóta, merthogy tudott ajánlani ugyanolyan jó minőséget, fele annyiért, a lencsém három hónapra kb. 6000 Ft (nekem mindkét szememre ugyanolyan kell), plusz folyadék 1500, szintén három hónapra.

Ha más a két szemed dioptriája, akkor 6 havonta 12.000, plusz három havonta 1500 a folyadék. Én először sportoltam, de mellette nekem zenesuliban, meg konziban a kottaolvasás is nehéz volt a szemüveg miatt, hogy egyik felét láttam, másikat nem.


Én mondjuk személy szerint a 13 évet kicsit korainak tartom, nekem akkortájt még rengeteget változott a szemem.

Javasolni tudom, hogy édesanyádékkal, nyugodt keretek közt ülj le megbeszélni. Ha mást nem, ajánld fel nekik, hogy az első lencsét, folyadékkal próbálják neked kifizetni, vagy ha nem, akkor spórold össze rá az árát, és így vegyétek meg. Egy "adagnyi" lencséből nem hiszem, hogy nagy gond lenne, és ha te hajlasz erre a kompromisszumra, hogy akkor jelenleg csak kipróbálás szinten szeretnéd, akkor talán megengedik. A későbbiekben, amikor lesz annyi zsebpénzed, hogy folyamatosan ki tudd rá perkálni a pénzt, akkor lesz folyamatosan lencséd.

De ne ítéld el őket sem, hogy nem engedik, elvégre fontos a te egészséged.

Egyébként az is lehet, hogy a szemed nem fogja bírni, így pedig utána ők megnyugszanak, te mondjuk rosszabbul jársz, de legalább kipróbálhattad.

Próbálj velük beszélni, és érvelni. Higgadtan, ésszerűen, mert azért mégiscsak a szüleid, akik nevelnek.


Emellett ajánlott, hogy legyen "tartalékszemüveg" is kéznél, mert bármikor begyulladhat, elérzékenyülhet a szemed, ami miatt nem fogod tudni hordani.

Vigyáznod kell magadra, a lencséidre. Jobban, mint egy háziállatra. Itt nem lehet olyan, hogy hopp, egyik este elfelejted kicserélni a folyadékot, vagy hopp, kétszer egymás után éjszakára bent maradt a lencséd. Sokkal nagyobb körültekintést, figyelmet igényel, mint azt most gondolnád, és igen, ebből a szempontból elég nagy károkat tud neked okozni. Lehet, hogy ezekkel tisztában vagy már, de azért gondolj bele a helyzetbe.


Egyébként sok sikert, hogy meg tudjátok beszélni, főleg így nyár elején, mert ebben az évszakban tényleg kényelmesebb a lencse.

2014. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elso korben szemeszetre kellene elmenni, orvosi vizsgalat ugyanis mindenkeppen szukseges elotte.


Ha nincs valamilyen kizaro betegsege a szemednek, akkor lehet neked is. A lanyom 10 eves es most kezdett el kontaktlencset hordani.


Termeszetesen a szuleidnek kell eldonteni, hogy tudjak-e az anyagi oldalat vallalni, mert a kontaktlencse nem olcso. Ha nem tudjak, akkor nincs mit tenni, meg kell varnod amig neked lesz ra penzed.


Az sem lenne baj persze ha megiscsak sportolnal valamit, es akkor indok is lenne ra. Mondjuk ne uszas legyen, mert ahhoz nem jo :)

2014. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! (:

Remélem sikerül meggyőznöm őket...

2014. júl. 13. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!