Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lesz ha nem hordom a...

Mi lesz ha nem hordom a szemüvegem?

Figyelt kérdés
-1.5 és -1 a szemeim (rövidlátó vagyok) (15 éves) és nem hordom a szemüveget, csak ha hazaértem délután tv-hez. Amíg nem lehet kontaklencsém (kb még egy fél év) nem is fogom. És már lassan egy éve nem hordom. Mi lehet így belőle?

2014. máj. 28. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Hamarabb fog romlani a szemed.
2014. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Semmi.Én évek óta csak akkor hordom, ha suliban a táblát kell nézni vagy messze feliratot el kell olvasni. Nem romlott semmit a szemem.
2014. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem romlik,de az orvos azt mondja hogy azért mert növök. viszont valami ami nagyon fontos. ÁLLÍTÓLAG A VEGETATÍV IDEGRENDSZEREM EZT NEM FOGJA BÍRNI ÉS FÁRADÉKONY LESZEK,INGERLÉKENY,stb.. tényleg?
2014. máj. 28. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az leszel. Azért -1,5 már nem kevés, nem látsz jól, a szemed erőlteted, nem tesz jót
2014. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
En ugy tudom h ha meg nem olyan rossz(3- ) akkor jobb nem hordani mert a szemed hozzaszokik es nagyobb az eselye h romlani fog..es most azert romlik tenyleg mert nőlsz...majd 18eves korodba ez megfog allni..majd akkor kezdj el szemuveget vagy kontaktlencset hordani..en is igy csinaltam :)
2014. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem -3-as volt a szemem mikor egyáltalán először vizsgálatra mentem, egyből kontaktlencsét kértem, mivel a szemüveget soha sehol nem venném fel. Nem értem te miért nem veszel most kontaktlencsét? Mire vársz?

A szemed nem attól romlik hogy nem hordod a szemüveget, viszont hunyorogsz akaratlanul is ha rosszul látsz, és ez fejfájást, idegességet is okoz többek közt, na meg idővel ráncokat a szemed köré...

2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!