Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse görbülete?

Kontaklencse görbülete?

Figyelt kérdés

Mennyire számít a kontaklencsénél a görbület?

Tórikus kontaklencsét kell használnom Biofinity kontaklencsét akarok mindenképpen csak az a baj hogy 8.6-os görbületű kellene de a Biofinity meg 8.7 nem baj ha nagyobb?


adatok:

Jobb: dioptria: -0.50 cilinder: -2.25 tengely: 100° görbület: 8.6


Bal: dioptria: -0.75 cilinder: -2.25 tengely: 80° görbület: 8.6



2014. jún. 18. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Leeshet a szemedről, kényelmetlen lehet, szúr, stb. Először próbalencsét szerezz belőle és hordd egy hónapig, ha semmi baj vele akkor jó. Az én szemem nem bírja csak azt a görbületet ami pontosan rá való. :/
2014. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aha értem :)
2014. jún. 18. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden cilindere kontaktlencse más görbületű. Amint írtad, a Biofinity 8,7; a Bausch Soflens Torikus 8,5; a Bausch PureVision 8,7; a Bausch PureVision 2 HD 8,6; a Johnson kéthetes cseréjű cilinderes lencsék szintén 8,6 görbületűek, és még számtalan típus megannyi görbülettel. És csak is a próbalencse illesztése és ha kényelmes viselése után lehet megtudni, hogy az a típus az adott görbülettel jó-e nekünk.
2014. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindenképpen 8.6-os görbületűt válassz!

Nem kell ragaszkodnod a Biofinityhez! Vannak sokkal jobb kontaktlencsék is.

Ha mindenféleképpen azt szeretnéd, akkor számolnod kell azokkal a következményekkel, hogy csúszkálni fog a szemeden, kényelmetlenség érzetet adhat és könnyen begyulladhat a szemed tőle.

2014. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül Aqua view toricot rendeltem :D
2014. jún. 21. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!