Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » MI lehet ez a gennyes duzzanat...

MI lehet ez a gennyes duzzanatnak látszó valami a szemem sarkában?

Figyelt kérdés

Tegnap betettem egy éjjel-nappal használható kontaktlencsét, majd kimentem, és mintha valamit a szemembe fújt volna a szél. Megdörzsöltem,nem is folalkoztam vele többet. De este olyan érzésem volt, mint amikor egy szempilla megy a szemem sarkába. Megnéztem a tükörben , semmit nem láttam, csodálkoztam is, de a kellemetlen érzés ott a sarokban továbbra sem múlt el. Majd ma reggel amikor felkeltem, azt vettem észre, h a bal szememből több csipa "folyt ki" az éjszaka folyamán, de nem is igazán a sarokból , hanem inkább középen és a másik szélén. Majd ma semmi gondom nem volt vele, nem is éreztem semmit, de ahogy kimentem a szélre, éreztem , h megint kezdődik az a szúrós érzés ott a sarkában. Gondoltam majd elmúlik , tegnap se volt benne semmi. És amikor bejöttem megnéztem a tükörben , láttam, h nem pont a sarkában de azon a bőrön, ami a fehér szemgolyóhoz kapcsolódik, mintha valami gennyes "duzzanat" lenne. Egy kicsit piros is a szemem, a jobb valószínűleg/bár nem tudom/ az új kontaktlencse miatt, mert most először használtam éjjel-nappalit, a bal szememmel meg tanácstalan vagyok , h mi van. Lehet hogy huzatot kapott? esetleg árpa a szem sarkában? vagy kötőhártya gyulladás? Légyszi segítsetek, holnap megyek is az orvoshoz, de már nem tudok várni,teljesen kétségbeesett vagyok h mi a fene lehet ez :((

L/18



2014. jún. 29. 18:03
 1/3 anonim válasza:

Valami szennyeződés kerülhetett bele, és az okoz ilyen-olyan reakciókat - a szervezet próbálja kilökni az oda nem valót, de az nem mindig sikerül. Rosszabb esetben (és ez most az lesz) gyulladás vagy egyéb góc keletkezik körülötte.

Ki kell takarítani (és ehhez szaki kell).

Meg valószínűleg le is kell valahogy fertőtleníteni, de úgy, hogy ez közben ne ártson a szemnek.

2014. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igaz,már Megoldódott a probléma,mert Visine-t cseppentettem bele,és enyhült nagy mértékben és másnapra el is tűnt szerencsére:)
2014. júl. 19. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Doki adta ?
2014. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!