Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Ez hogy megy?

Kontaktlencsések! Ez hogy megy?

Figyelt kérdés

Csak egy egyszerű problémám lenne.:)

Szemüveges vagyok és kontaktlencsére szeretnék váltani. Mielőtt bemegyek az Ofotértbe el kell mennem a szemorvosomhoz hogy kérjek egy papírt a szemüveglencsém erősségről? úgy értem hogy hanyas a lencse stb stb.

Ha ez megvan akkor mehetek a boltba és vehetek a számomra megfelelő kontaktlencsét?

Ti, akik állandóan hordjátok, mennyiért veszitek, hol, milyen gyakran cserélitek?

Egyébként 14 éves vagyok.


Köszönöm szépen a segítő válaszokat:))!



2014. jún. 30. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
igen kell szemvizgsálat és van amelyik van csak ugy raktáron, de van oylan amit külön csináltatnak. Ahogy a szemüveget is. De mindent el fognak neked mondani amit tudnod kell. Hogy mennyibe kerül egyén függő attól függ mi a baj a szemével.
2014. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szemorvoshoz menni, mindent megcsinálnak és elmondanak az optikusnál.
2014. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell külön szemészetre menni. Az optikában megvizsgálnak, megnézik azt is milyen a szemüveged. Kontaktlencséből mindig gyengébb kell, mert közelebb van a szemhez. Valamint próbálni is kell a kontaktlencséket, ez is a vizsgálat része.

Az első doboz lencsét az optikában vedd, olyat ami jó lesz neked. Utána a dobozon lévő adatok alapján már rendelheted a neten, mert ott olcsóbb jóval.

2014. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az utolsó kettő válaszadóhoz, 10 éve viselek kontaktlencsét, valóban ott helyben megvizsgálnak, évente el kell majd végezni a vizsgálatot. Én Optiris-be járok, nagyon kedvesek, gyorsak szakszerűek. Ha jól emlékszem legelső alkalommal egy napig kellett hordanom a lencsét, hogy megszokja a szemem, utána írtak fel fél évre 6-párat. Én 30 napos lágy lencsét hordok, teljesen jó.

Üdv.

2014. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ofotértes vagyok ;)

Bemész a kiválasztott üzletbe, ott mondod h szeretnél lencsét csináltatni. Ha új vagy, vagy eddig máshol csináltattad, vagy 1 évnél régebben voltál náluk, akkor irány a vizsgáló. Szimplán megnézik milyen erősségű és görbületű lencse kell (ugyanaz mint a szemüveg kontrollnál, semmivel sem bonyolultabb vagy hosszabb folyamat). Utána adnak egy próbalencsét, amit ki és be kell tenned a szemedbe (menj smink nélkül;D) ennek a hossza az ügyességedtől és a doki türelmétől függ. (Én pont kifogtam egy gyakornokot és ő segített nekem nem a doki.. a kétbalkezemmel kb 50 percembe került kivitelezni a ki és berakást, ennél tuti rövidebb idő lesz neked:D)

Majd ha ez megvan akkor megveheted az adott lencsének a fél éves vagy éves adagját (ezt csak a pénzed szabja meg) ha épp nincs nekik olyan a boltban akkor megrendelik neked és smsben értesítenek ha megérkezett a boltba. Ezek után kész vagy, fizetsz és mész. Esetleg még egy folyadékot is vehetsz a boltban (mindenképp fehérjeoldósat, vannak olcsóbbak is azt hiszem, de a komplett mindenre jó mindent tartalmazó a legtutibb. Egy folyadék kb 3 hónapra elég és minden folyadékhoz adnak egy lencse tartó tokot.)


Ahogy írtam én is ofotértes vagyok, folyadékot mindig az optikában veszek mert úgy a leggyorsabb, lencsét többnyire neten rendelek, ha találok, ugyanis nekem elvileg extra nagy szemem van és speckó lencse kell hozzá. Ha nem találok tehát neten akkor visszamegyek az ofotértbe és megveszem vagy rendeltetem ott. Ja és amugy király az ofotért, elég sokszor vannak akcióik (Amit én kifogtam pl éves lencseadagot az eredeti ár 60%áért lehetett megvenni, vagy én nyár elején a fél éves lencseadagomhoz ajándékba választhattam egy 16 ezer ft értékű napszemüveget ;)) A gyakori cseréről meg annyit h én csak hétközben hordok lencsét, hétvégén mindig szemüvegben vagyok, h pihenjen a szemem. Egy havi lencsét meg kb 40 napig hordok mert többnyire elfelejtem h mikor is kezdtem el hordani. Ilyet persze nem szabad:D Próbálj meg rá emlékezni ;)

2014. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!:) Mentek a zöld kezek!:))
2014. júl. 4. 13:58
 7/8 anonim válasza:

5.ik valaszolo

szoval nem lesz semmi baj ha 40 napot hordod? abbol a hetvegek ugyis kiesnek

vagy nem?

2014. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz ha 40 napig hordod, csak nindig legyen tiszta es naponta csereld az oldatot.
2015. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!