Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van még esélyem gyógyulásra?

Van még esélyem gyógyulásra?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok . Azt hiszem 12 évesen kelett szemüveget csináltassak és mind a kettő -2,25 dioptriás . Nagyon meg szeretnék gyógyulni ,hogy ne kelljen sze,üveg többet . Unokatestvérem azt mondta ,hogy a - os nak kevés esély van a gyógyulásra . Hogyan tudnám elősegiteni ezt a gyógyulást? Esetleg használhatok valami szemcseppet? Vagy hogyan?

2014. júl. 13. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rövidlátás nem betegség, hanem egy állapot. Ebből nem lehet meggyógyulni, viszont lehet vele együtt élni. Nekem is 2,25 dioptriás, és 15 éve viselek kontaktlencsét. Meggyógyulni nem fog, de lézeres szemműtéttel teljesen helyreállítható lenne, de azt meg nem vállalom.
2014. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez így van.Nem lehet belőle kigyógyulni.Én is szemüveges vagyok kb. 7-8 éves korom óta,most 25 vagyok és a műtéten kívül semmi esély a gyógyulásra.ha lenne 400ezrem meg is csináltatnám.
2014. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Anna183 válasza:
Szia! Teljesen együtt érzek veled. 12 éves vagyok és már -3 dioptriás a szemem. Egyszerűen utálom. Apukám azt mondta, hogy 18 évesen meglehet műttetni lézeres szemműtéttel! Szemcseppet nagyon nem lehet rá kapni. Vagy a másik lehetőség, hogy kontaktlencsét használsz! Esetleg lehet olyan könyveket kapni, amikben olyan gyakorlatok vannak, ami a szemet erősítik! Olvastam róla, és sok embernek javul a látása! Esetleg a neten is vannak ilyen gyakorlatok. Esetleg próbáld ki, lehet, hogy segít!:)
2014. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ám de a kontaktlencse sokkal veszélyesebb ,mert az ha betörik megvakulsz/ok ... Anyukám kollégája vakult meg igy egy szemére
2014. júl. 15. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!