Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van esélyem a gyógyulásra...

Van esélyem a gyógyulásra vagy evészavarokból lehetetlen kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Próbálom nagyon röviden leírni. Szóval egy kórósan elhízott lány voltam kicsiként. 130 cm/60 kg. Kb 6-7 éves koromban kezdődött, rettentően sokat ettem..Most visszaemlékezve napi 5000 kcal simán lement, pedig előtte nagyon vékony voltam, és még művészi tornán is érmeket nyertem. Nem tudom mi váltotta ki ezt belőlem, mindenki mindig mondta, hogy nagyon kövér vagyok,rendszeresen csúfoltak megaláztak. Anyám elvitt valami nőhöz aki valami spenótszerű készítményt adott, meg valami cseppeket( nem emlékszem rá pontosan, mert ez kb 8 éve lehetett) Azt mondta ettől fogok fogyni. Semmi változás nem volt, nőtem egy kicsit viszont már nem híztam tovább. Miután abbahagytam ezeket a gyógyszereket rá egy félévre rohamosan elkezdtem fogyni és nőni. 10 évesen már csak 55 kiló körül voltam viszont 154 cm. 12 évesen már 157 cm 49 kg. 13 évesen rájöttem, hogy nagyon kövér vagyok. Elkezdtem fogyózni, lefogytam 42 kilóra és 160 cm voltam. Szüleim elvittek egy pszichológushoz (nem csak ezért, de arról nem szeretnék beszélni) Szóval nagyon sokáig kellett odajárjak, kaptunk egy lapot is ami az evészavaromról / anorexiáról szól. De semmi nem javult, igaz, visszaszedtem 1 pár kilót de a nő rossz hatással volt rám. Mindig mondta, annyit egyek amennyit kívánok majd mozogjamle, és szedjem össze magam, mert ha nem érem el az 54 kilót bentfognak fogni..45 kiló lehettem amikor megettem két db palacsintát, rettentő bűntudatom volt este is volt késő.. Mondtam anyumnak elmegyek futni, viszont ő nem engedett el. Én fogtam magam kiszöktem a házból és elmentem a közeli erdőbe futni, sírni. (kb másfél órát kocoghattam kifulladásig) Persze utána megkaptam a magamét.. Folyton fáztam, lilák voltak az újam. Ősszel kijátszottam, hogy rendbe jöttem, ettem is. 46 kg lehettem. Minden másnap hánytattam, hashajtóztattam magam. Nem mentem el többet a nőhöz viszont a mai napig kidobálom a kaját. Nem tudom mi lesz velem így, vagy ha megtudják. Senki nem képes megérteni. Már többször megkérdeztem ismeretlenektől itt is, hogy mennyire vagyok kövér.. 30 ból 10 mondott soványnak 15 nem normálisnak és 5-6 átlagosnak. Tudom, hogy nem vagyok anorexiás, mert az anorexiások azok soványak, de én egyáltalán nem vagyok sovány.
2014. júl. 4. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:

ki kell tartanod. és nem ártana valami normális segítség, ne ahhoz a nőhöz menjél! hanem valami normálisabbhoz.

a lényeg, hogy nem szabad feladni és el kell vonnod a figyelmedet erről. én látatlanban mondom, hogy nem vagy kövér.

és ne is akarj látni anorexiást élőben, én láttam anorexiás betegeket és elborzasztó...

kitartást és ki lehet ebből jönni, hidd el.:)

2014. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem vagyok anorexiás, mert az anorexiások azok soványak, de én egyáltalán nem vagyok sovány. - de, anorexiás vagy. 120 kilósan is lehet az valaki, mert itt nem a kilók számítanak.


Én 169/58-nál - mikor teljesen szépen, izmosan néztem ki - már anorex voltam (a gondolataim "hájas vagyok", "jaj, csak egy kicsit fogyok még", "jaj, megettem egy szelet tortát, úristen" miatt).


Hánytatás bulimiás tünet, a kidobás-nemevés meg anorexiás. Beteg vagy, menj el pszichomókushoz - valaki normálishoz.


Most mennyi kg és cm vagy?

2014. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy anorexiás hivatalosan, orvosi szempontból, ha normális a súlyod (mert 120 kilósan nem neveznek valakit anorexiásnak kedves előző!), viszont mindenképpen van evészavarod (az ilyeneket az egyéb evészavar kategóriába sorolják) és lehetsz anorexiás, ha így folytatod. Mindenképp keress fel egy normális szakembert, első körben pszichológust!
2014. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!