Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Azzal mit szoktak csinálni ha...

Azzal mit szoktak csinálni ha az egyik szeme rosszabb valakinek mint a másik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemüveget kap.

A rossz szemére dioptriásat a másikra dioptria nélkülit.

Vagy ha a másik szeme is rossz akkor gyengébb dioptriájút kap.

2014. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különböző üveget csiszolnak neki. Mellékesen, egyetlen páros szervünk se tükre a másiknak.
2014. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kis különbség: szemüveget csiszolnak, ami az egyik szemére akár 0 dioptriás lehet.

Nagy különbség (legalább 3 dioptria): különféle okok miatt a szemüveg nem megoldás, kontaktlencsét használnak. Anizometrópiának hívják ezt az állapotot. Ha az egyik szem rövid-, a másik távollátó, akkor nem biztos, hogy kell kontaktlencse, mivel a rövidlátó közelre, a távollátó távolra lát, így kiegészítik egymást.

2014. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cserébe viszont a másik jobb, mint az egyik.
2014. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem a bal szemem rossz, a másik tökéletes. Persze , naná, hogy rövidlátó vagyok. Én simán azt csináltam (mert már egyre jobban látok vele), hogy fejlesztettem. Magyarul kezdtem ahhoz szoktatni, hogy messzebbre nézzek vele. És úgy tűnik, hogy nekem használt. Nem biztos, hogy másnak is sikerül,de bízom benne, mert ha ez nem jön be, akkor: SZEMÜVEG.
2014. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!