Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Multifokális szemüvegre lehet...

Multifokális szemüvegre lehet szükségem, de fogalmam sincs milyen azzal az élet. Van itt valakinek tapasztalata ezekkel?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy olyan mintha 2-3 szemüveg egymás alatt lenne, átmenetesen, és így mindegyiknek csak egy kis sávja van, mintha csak egy vékony szemüvegek lennének. Van csőlátásom is, oldalra nem látok semmit, csak előre, így a szemem mindig járt összevissza, de ez azt hiszem ki lesz lőve, és fejet kell forgatni. Sokat használok monitort is, meg szoktam sokat szerelgetni mindenféle mütyürkéket, falat festeni, szóval kétkezi manuális munkát is, nem csak főzni-takarítani. Milyen szemüvegeket lenne célszerű készíttetni? Megvolt a szürkehályogműtétem, és letelt a várakozási idő, lassan lehet szemüveget csináltatni. kb 2,5-3 dioptriás a távollátó szemüveg, a közeli meg olyan 1,5-ös, mivel nekem mindkettőre szükséges. Nem tudom mennyiben más annak a multifokális lencse akinek megvan a rendes szemlencséje, tehát fókuszál, mint annak akinek műlencséje van, és ugye már nem tud fókuszálni.

2014. szept. 6. 22:30
 1/7 anonim válasza:
A multifokalis lencse valoban tobb savbol all es csunya is meg kenyelmetlen. Kerdezd meg az optikusod a progresiv lencserol. Ez csuda kenyelmes, mert mindig ott eles ahova nezel. nincsenek savok,csak atmenetek. nekem mar tobb mint tiz eve van progresziv lencses szemuvegem, es ugy megszoktam, hogy nem is tudom, hogy szemuveges vagyok. Nagyon orulok, hogy ez a fajta lencse letezik, mert ezzel teljesen visszakaptam a termeszetes latasomat. Csak ajanlani tudom. Kb ezek az endioptrias adataim is erre remekul bevalt az atmenetes, sav nelkuli, vagyis progresziv lencse. Nem olcso.
2014. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A progresszív és a multifokális nem ugyanaz??? A bifokális tudom milyen, az az amiben látszik a külön lencserész, olyan nem lesz az biztos.
2014. szept. 7. 01:06
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek mennyiben valósak?

[link]


A külső, nagymonitort célszerű laptopmagasságban, döntve használni? (hiszen a vízszintesen előrenézve a távoli részen át nézném, míg ha az alsóján, akkor közel, nem?)

2014. szept. 7. 01:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak a bifokárishoz tudok hozzászólni, mégpedig negatívan. A gyakorlatban nem felelt meg az elvárásaimnak, inkább két szemüveget hordok. És többeknek is ez a véleményük.

A multifokárisat nem volt lehetőségem kipróbálni.

2014. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az tudom, hogy nem jó.
2014. szept. 7. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
A multifokláis és a progressziv ugyanaz.Dioptria átmenetes,de láthatatlanul.Alul olvasó,aztán középen munkatávolságra(pl számítógéphez)és legfelül távoli dioptria van benne.Az butaság hogy csúnya,mert ránézésre olyan mint egy sima olvasó szemüveg,nem látni rajta semmit.A bifokális a csúnya.Szokni kell,mert egy csatornába van csúnyán mondva kényszerítve a látásod.de csereébe egy szemüvegben megkapsz mindent ami a mindennapi pörgős életmódhoz elengedhetetlen.Nem kell cserélgetni,keresgélni.A Hoya lencse gyártó ad fél évet megszokási garanciát,ha nem jó adnak külön lencséket helyette.Véálassz olyan optikát ahol ez rendelhető.egy kis intelligenciával akarással megszokható.Az agyad rááll hol kell majd kinézned.Millióan hordják,ki kell próbálni én csak ajánlani tudom.
2014. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. szept. 18. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!