Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a KRISNÁS élet? Valakin...

Milyen a KRISNÁS élet? Valakinek van tapasztalata, élt már velük együtt hosszabb-rövidebb ideig?

Figyelt kérdés
Elképzelhető,hogy (menekülésként) szeretnék a krisnásokhoz csatlakozni,velük élni. Kerestem én a neten Buddhista kolostorokat,de még nincs Magyarországon elterjedve.Azt hiszem nincs is. Öööö...azért van ez a menekülés az "önálló" élettől,mert nem tudok önállóan élni,nem tudok vállakozni(próbáltam),nem tudok munkahelyen dolgozni,mert utálom a munkahelyeket. Az én életcélom a stresszmentes élet volna! Egyéb ötlet valakinek?? Krisna,Buddhista mellett még?
2014. júl. 1. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Rossz hír:

bár vannak kirsnás "kolostorok" (inkább szervezetek) errefelé, de náluk is keményen meg kell dolgozni a pénzedért.


A legkönnyebb dolgod az lenne ha keresztény papnak mennél.

Perzse ahhoz is el kell végezni vmi látszatintézményt, de ha már bent vagy nem kell értened semmihez és munkaidő alatt kötelező alkoholt fogyasztanod.


Ha a fizetést kevesled, akkor a másik alternatíva a körzeti orvos. A tanulmáányok oda elég kemények, viszont naponta 4 órát kell csak dolgozni heti 4 nap (és egy ötödiken, de azt csak kéthetente), és havi 500,000-et perkálnak neked ezért.

2014. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lépj be
2014. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van Magyarországon buddhista kolostor, de csak pár, azokban is a max szerzetesi létszám 5. Angliában elég sok kolostor van, ahová be lehet lépni, sőt, Németországban is vannak, ahol elfogadják az angol nyelvet.

De ha marad a Krisnás verzió, akkor először azt ajánlom, hogy ismerd meg a vallásukat, próbáld a magadévá tenni. Azt hiszem, a Krisna-völgyben is bizonyságot kell tenni a hitedről, meg vannak noviciátusok, de ez nem biztos. Mindenesetre annyit tudok, hogy akárkit azért ők sem fogadnak be.

De ha már bent vagy, annyit kell tudnod, hogy az életed szinte csak Krisnáról fog szólni. Nem ehetsz húst, szexuális életed korlátozva lesz, s szinte csak a közösségért élsz. Nagyon sok mindenről le kell mondanod.

De amúgy a krisnások tényleg nagyon boldog, nyugodt emberek, csak eleinte nehéz lesz lemondanod bizonyos dolgokról, amikhez addig ragaszkodtál.

2014. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha gondolod privát üzenetben bővebben leírhatom milyen egy krisnás szerzetes élete. Én már 4 és fél éve bent lakom a budapesti templomunkban. Talán tudok mondani egy-két dolgot.


Annyit azért elárulhatok, hogy nem aggodalom mentes az élet itt sem, de megtanuljuk kezelni a stresszes helyzeteket, és így az aggodalmunk is elmúlik.


Szóval ha gondolod, nyugodtan írj nekem üzenetet és megválaszolom a kérdéseidet.


Egy krisnás

2014. júl. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%

léteznek még ökofalvak is, ahol dolgozni ugyanúgy kell, de többnyire pénzmentes természetes élet a cél.


arra figyelj, hogy a vegetáriánusok közt 15x, a vegánok közt 45x nagyobb a vitaminhiányos agydegeneráció, illetve sokkal magasabb a csonttörések száma - kalcium és b12 pótlása elengedhetetlen, vasra is érdemes figyelned.

2014. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: Ez hülyeség..
2014. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!