Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vannak káros hatásai, hátránya...

Vannak káros hatásai, hátrányai annak, hogy cilinderes a szemem?

Figyelt kérdés
Voltam szemvizsgalaton optikusnal kontaktlencse miatt, es mint kiderult cilinderes a szemem.kb fel eve voltam utojara szemorvosnal, ott -2,5 ös szemuveget irtak fel, de amikor itt az optikus megvizsgalta a szemüveget akkor azt mondta hogy -3,5ös cilinderes. Most akkor a szemorvosnal csesztek el nagyon valamit vagy mi? Mert nagyon nem ertem.

2014. szept. 12. 16:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Oke, csak nekem fel eve 2,5 os szemüveget irtak fel, akkor hogy lehet,hogy 3,5 os lett belole mostanra? A latasvizsgalat elott a szemüveget vizsgaltak meg, akkor jott ki 3,5. Még ha a szemem romlott is annyit hogy 3,5 legyen, a szemuveg ugyanaz maradt.:D
2014. szept. 12. 17:42
 12/19 anonim ***** válasza:
A cilindert is meg lehet adni dioptriában, nekem mindkettő meg van adva, mert rövidlátó is vagyok. Általában 1 dioptria körüli cilinder még teljesen gyakori, főleg fiataloknál, a 3 és felet én kivizsgáltatnám, ha nincs jobb ötleted, akkor a szemklinikán, a legtöbb helyen nincs olyan gép, amivel ki tudják mutatni, szóval előre kell érdeklődni.
2014. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor vagy rosszul mérte be az optikus, vagy rosszul csinálták meg tavaly. Mindenképpen járj utána és menj el a szemészetre, amúgyis évente nem árt megvizsgáltatni a szemed, mert lehet, hogy picivel erősebb lencse kell már.
2014. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az asztigmia azt jelenti, hogy a szemfelszín szabálytalansága miatt van két irány, hogy az egyikben nagyobb a törőerő, mint a másikban. Feltehető az is, hogy a régi lencse még nem javította az akkori enyhe asztigmiát, most viszont már javítani kell. Vagy nem változott a szemed, és az a szemüveg is cilinderes volt. Így az egyik irányban -2,5, egy másikban -3,5 a törőképesség. Ez javítható -2,5-ös szférikus lencsével és -1 cilinderrel, vagy -3,5-ös szférikus lencsével és +1 cilinderrel.
2014. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem -4-es cylinderem van az egyik szememen, és -4.5-es a másikon, és nincsen "káros hatása" :) nyugi...
2014. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
15%
A cilinderes szem annyit jelent, hogy az egyik szemed többet romlott mint a másik, ami teljesen normális, mivel egyik páros szervünk sem teljesen egyforma, ahogy a szemeink sem. Nekem is cilinderes, 3 éve hordok teljesen átlagos kontaktlencsét, és semmi baja. :)
2014. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem szemorvos mondta, hogy ha a nem-cilinderes szemüveg/kontaktlencse nem zavaró, élesen lát vele az ember, akkor felesleges cilindert rárakni, mert csak terheli a szemet (persze bizonyos határig, szóval ez a cilinder erősségétől is függ). A szemészet nem annyi, hogy amit lemér a gép, azt megcsinálom és kész.
2015. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem is cilinderes a szemem (asztigmia), de sima, szférikus kontaktlencsét/szemüveget hordok, és nincs semmi panaszom.
2015. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Emiliabbb133 válasza:
Ha a cilinder 1.00 dipotriás akkor hozza adják a minusz-hoz vagyis a -2.5 hez és igy egybe lessz -3.5 ne félj nekem is igy van hozzá adják csak max oda irják hogy az más vagy nem de a kettöt egybe teszik.
2019. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!