Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen gyakori a súlynövekedés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyakori a súlynövekedés / libidócsökkenés / kontaktlencse intolerancia a fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés

Kedden íratok fogamzásgátlót. Olvastam, hogy sokaknál hízást és erős libidócsökkenést okozott a fogamzásgátló és megnehezítheti a kontaktlencse viselést is (gondolom mert vízhajtó hatású).

Leginkább a hízástól tartok. Épp most próbálok fogyni vmennyit a párom kérésére. Rámehet a kapcsolatom, ha netán hízni kezdek...Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Másik kérdésem, hogy észlelt-e vki olyan mellékhatást, hogy nehezebben tudja viselni a kontaktlencséit, a fogamzásgátló szedése óta? Olvastam több gyógyszer tájékoztatójában is, hogy kontaktlencse intoleranciát okoz. Nekem egyébként is baj van a nedvességgel és nem szeretnék még több problémát. Észleltetek ilyen problémát?

A doki valószínűleg Diane 35-öt vagy Lyndinette 20-at fog felírni. Még sosem szedtem fogamzásgátlót.


2009. jan. 7. 16:02
 1/6 yuda ***** válasza:

A diane 35-öt jól kivesézték itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


másikat itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


-és ha beütöd a helyi keresőbe,még lehetnek találatok,de mivel ezek nem abszolút igazságok,ezért egyénileg más hatásuk van,így nálad lehet semmi gond nem lesz és még ezeken kívül is vannak lehetőségek amiket biztos elmond még az orvos,úgyhogy lesz bőven választék.

2009. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudni előre, milyen hatással lesz rád a gyógyszer, és fölösleges mások tapasztalataiból építkezni. Én pl. Yadine-t szedek, amit rengetegen szidnak (vagy dícsérnek), de nekem bevált. Ez tőled függ. Ha hízékony vagy, akkor az esetleges hízásról egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszer tehet majd, és különben is, ha észreveszel valami változást, maximum abbahagyod, ugyanis az nem olyan drasztikus, talán csak te vennéd észre. És érdemesebb életmód- és életkorbeli sajátosságokban keresni az okokat. Más dolog, hogy szerintem ha ilyesmire rámehet a kapcsolatod, akkor talán jobb is lenne, ha rámenne. Ugyan nem viselek kontaktlencsét, de szerintem ezt is csak úgy tudhatod meg biztosan, ha elkezded szedni. Hát ennyi. Sok sikert!
2009. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most a 2.ik levélnél járok,de amit észre vettem,sajnos nem ugy nedvesedem ahogy tabi előtt.Előnyöm is van,mert kezd a mellem "változni",de hizni meg sajna nem hizom.Nekem csak ennyi változás van,még eddig.remélem neked nem lesz olyan amit nem szeretnél.
2009. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Lassan 9 éve szedek fogamzásgátlót (meliane)semmi negatív tapasztalatom nem volt, nem híztam el, nem változott a libidóm, nem lettem szőrös se semmi ilyen, jah és a kontaklencsém hordását se befolyásolta semmilyen szinten. Jó hatásai: nem lettem terhes:P nincsenek menstruációs fájdalmaim, pontosan tudom h mikor fog megjönni. Ez amúgy az egyik legalacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátló.
2009. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én Cypromixet szedek ami, szinte ugyan az, mint a Diane 35.

Nekem okozott kontaktlencse problémát, sokszor begyullad ha több ideig van bent, viszont egy kilót sem híztam. Sőt még fogytam is. De ugyebár maga a gyógyszer nem hizlal, csak az éhségérzet nő. Libidócsökkenést sem nagyon tapasztaltam, de ugye minimális mértékben minden fog. gátló okoz:) De megoldjuk:) Remélem megtalálod a neked valót. jaa, és a barátodnak pedig üzenem, hogy ne a súlyodat nézze, hanem, hogy mennyire érzed jól magad a bőrödben.

2010. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"Leginkább a hízástól tartok. Épp most próbálok fogyni vmennyit a párom kérésére. Rámehet a kapcsolatom, ha netán hízni kezdek."


ez így kemény. én páros lábbal rúgnám ki az ilyet. gondolom neki tökéletes félisten teste van .

2017. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!