Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse elszakadhat?

A kontaktlencse elszakadhat?

Figyelt kérdés
Több oldalon is olvastam, hogy az elszakadt lencse nagyon veszélyes, mert maradandó károsodást is okozhat. Viszont a korábbi lencsémen kipróbáltam és olyan rugalmas anyaga van, hogy gyakorlatilag csak kézi erővel lehet elszakítani (úgy is nehezen). Ezt azért is kérdezem, mert legfeljebb három hétig kellene még hordanom a lencsét (csak három napig és 4 órán keresztül), mivel későn rendeltem meg és nem fog időben megjönni az új, ráadásul a szemüveggel nem is látok olyan jól, mivel azt csak otthon használom. Kérdésem tehát az, hogy lehet ebből probléma?

2014. szept. 22. 19:20
 1/4 anonim válasza:
Szerintem az, hogy most még kicsit tovább hordod nem. Én addig szoktam hordani,még meg nem karcolom,vagy ameddig élesen látok vele.. El tudom képzelni,hogy azért írnak rá egy hónapot,hogy többször kelljen venni...
2014. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

most mi van? elszakadt a lencséd vagy túl akarod hordani?


amúgy nem véletlen 30 napos a 30 napos lencse

2014. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,elszakadhat,nekem volt is rá példa a 13 év kontaktlencse viselés alatt.Ha elszakadt vagy kiszakadt egy darab a széléből azt már semmi esetre se tedd a szemedbe!(szép szaruhártya sérülést tud okozni)
2014. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PureGame válasza:
A kontaktlencse elszakadhat. Nekem is történt már ilyen, fogalmam sem volt hogyan. Szúrt a lencse, kivettem, megnéztem és a közepében volt a szakadás. Valószínűsítem, hogy körömmel felsértettem. Ilyenkor azt a lencsét már nem lehet használni. Emellett, a kontaktlencse túlhordása semmi esetre sem javallott. Én a naptáromban jegyzem, mikor tettem be újat és mindig követem, melyik napon kell cserélnem. Én azt mondom, a szemmel nem szabad játszani. Olcsóbb venni új lencsét, mint majd arra költeni, hogy esetlegesen helyrehozzák ha baj történik a túlhordásból.
2014. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!