Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jövő héttől szemüveges leszek,...

Jövő héttől szemüveges leszek,16 éves vagyok, -O.25-ös kell,6 hónapig kell hordjam a szemüveget, aztán kontrollba kell menjek. Még soha nem volt szemüvegem. Furcsa lesz először nagyon? Nehéz lesz megszokni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
0,25-re nem normális az a szemész aki szemüveget ír fel állandó hordásra. Szerintem válts orvost.
2014. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem -1.25-ös a szemüvegem. Ez az első, májusban kaptam. Az első napokban furcsa volt, kicsit szédültem vele, de aztán, kb. egy hét alatt megszoktam. Engem az zavart az elején, hogy láttam a lencse szélét, de most már annyira megszoktam, hogy észre sem veszem rajtam van e.

13/L

2014. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy ismerősöm máshova ment, neki is -O.25 van, és ő is állandóan kell hordja a szemüvegét.
2014. okt. 19. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem kéne mindig hordani, ez annyira pici dioptria.

Illetve ha úgy érzed akkor kéne felvenni pl leghátul ülsz a suliba és a táblát nem úgy látod, felveszed, de szünetbe vagy úgy egyáltalán fölösleges ilyen picit hordani.

2014. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, hátul ülök, és nem látom a táblát, meg az utcán autók rendszámát, az ilyen kiragasztott kampány valamiken az írást látom nehezen, de azok nem olyan fontosak.
2014. okt. 19. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:

A helyedben nem hordanám állandóra az ilyen kis dioptriás szemüveget, mert felesleges és csak ártasz vele.


Én sokáig a -1,5 dioptriás szemüveget se hordtam állandóra (akkor voltam 12 éves), mert felesleges volt. Az orvos is azt mondta, hogy akkor hordjam utcára, ha úgy érzem szükségem van rá, mert kicsi dioptria. Csak az iskolában órán, moziban meg hasonló alkalmakkor vettem fel, hogy lássam a táblát. Kb. másfél év után kezdtem állandóan hordani, mert úgy éreztem nem látok rendesen az utcán se. Ennek pedig az volt az oka, hogy romlott a szemem (most már -4,5-ös, de már két éve nem romlott). Most 22 éves vagyok.


Nekem az volt furcsa az elején, hogy láttam a keretet, de hamar megszokod.

2014. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 0,25-öst teljesen felesleges hordani. Ez már inkább "elvi" kategória, mintsem biológiai. Értem ez alatt, hogy ilyet a normál látásúak többségének is nyugodtan fel lehetne írni, HA más lenne a normál látás definíciója. Jelenleg ugyanis a piros csík alattiakat nem kell elolvasni a táblán, aki fölötte eltudja, azt kikiáltják 0 dioptriásnak, holott egy -0,25-sel el tudná olvasni alatta is, amit valaki kapásból is elolvas! Most akkor sokan mégis szemüvegre szorulnának? Csak a normál látás definíciója dönti el.

Arról egyébként nem vagyok meggyőződve, hogy csak 0,25-ös a szemed, azzal ugyanis még nem kellene gondot jelentsen pl a rendszámok elolvasása. Nekem -0,75 is igazából szinte tökéletesen el lehet boldogulni szemüveg nélkül vele, rendes napfényben, meg nem mondanám magamról, hogy gond van, mindent rendesen látok. Kevés környezeti fénynél van probléma. -1 dpt körül van a határ, amikor zavaró már és többnyire kell már a szemüveg.

2014. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! hordjad a szemüveget, amit az orvos rendelt neked. Itt a GYK-n egyetlen szemész sincsen, csak okoskodó. Egyébként nekem is ilyen kisméretű lencse kellett, a monitorhoz, és amióta hordom, nem ég a szemem, és nem fáj a fejem.
2014. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!