Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erre kell az olvasó szemüveg?...

Erre kell az olvasó szemüveg? és akkor most ezt hívják rövidlátásnak, vagy távollátásnak?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, de világ életemben tökéletes volt a szemem, az utóbbi időben kezdtem észrevenni, hogy boltokban már nem tudom elolvasni az árcédulákat, csak közel hajolva, illetve pl olvasás közben minél többet olvasok, annál közelebb kell a könyvet emelnem, 1 óra olvasás után, már az orrom majdhogynem súrolja a könyvet, hunyorítok, és borzalmasan fárad a szemem, utána kell 1-2 óra csukott szem, hogy helyre rázódjon.

Amint hazaérek Magyarországra, decemberben, első dolgom lesz szemészhez menni, de addig is kíváncsi vagyok, mi ez?



2014. nov. 18. 05:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az öregedéssel együttjáró látás-változás, meg a nyomdatechnika fejlődése együttesen. Ha a távoli tárgyakat még jól látja az ember, de a közeliket kevésbé, az a távollátás. Valójában az emberi szem vízszintes tengelyének megnyúlása okozza elsősorban. Ehhez azonban hozzájárul a szemlencse elhomályosodása, ilyenkor az ember csak nagyon erős fényben látja jól a tárgyakat. Pluszban hozzájön mindehhez a szemet ellátó erek meszesedése, az érfalak rugalmasságának elvesztése, ami pl. a pupilla tágulékonyságának megváltozásával jár (a pupilla nem tud megfelelő mértékben sem szűkülni, sem tágulni). Ezen orvos nemigen tud segíteni, ha meg olvasószemüveg kell, az bárhol kapható. Általánosságban nem kell ennek túlzott jelentőséget tulajdonítani.
2014. nov. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a távollátás, menj el szemészhez, jobb, ha megvizsgál, te is megnyugszol. Semmiképpen ne vegyél a sarki közértben 300 forintos olvasószemüveget, többet árt, mint használ.
2014. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

semmi képen nem veszek ilyen boltin szemüveget.. csak jelenleg 5000km-re vagyok Magyarországtól :D de mikor hazamegyek, első dolgom lesz rögtön fogorvos után, a szemész...

amúgy erre jó a lézeres szemműtét vajon?

2014. nov. 19. 03:23
 4/5 A kérdező kommentje:
mellesleg itt usa-ban láttam már boltban otthoni fogtömés készítő készletet, de olyan szemüvegturkálót, mint otthon a teszkóban, nah, olyan itt nincs, szerencsére ebből a szempontból felvilágosultabbak itt az emberek, és ha bajuk van, orvoshoz mennek... csak hát nekem itt egy vagyon lenne...
2014. nov. 19. 03:26
 5/5 anonim válasza:
Lézeres szemműtét szerintem jó, viszont én akkor már a kontaklencsét ajánlom, mert édesapám megműtette a szemét, és utána nagyon sokat szenvedett...hogy hogyan és mi miatt azt nem tudom, mert nem szívesen beszél erről, viszont azt tudom hogy sokat szenvedett! Szóval ha nem akarod, hogy szemüveged legyen, akkor ajánlott a kontaklencse! Remélem segítettem! :)
2014. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!