Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Ez hogy is van?

Kontaktlencsések! Ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Több éve szemüveges vagyok. Kontaktlencsére akarok váltani. A szemészeten ezeket az arányokat mondták:

R 7,16-1,5 177

7,16-1,5 178


R 7,30

7,25

(7,12. 7,11)


Kétszer mérte le mert bekönnyeztem. Azt mondta hogy majd ebből számítnak átlagot az optikában.

Ezek a számok pontosan mit jelentenek?

Állandó hordásra életem végig inkább a havi vagy a napi lencsét ajánljátok?


A havi lencsét a hó első napján kell betennem és harminc napig jó. Valamint minden este kiveszem ugyan azt és reggel be. Csak este kivétel után meg kell tisztítanom. Ugye??

Az éves lencsével minden ugyan így van, csak az 1 évig hordható?



2014. dec. 12. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az R a jobb szem görbületét mutathatja :7,16 és 7,30 közt és azt, hogy a szaruhártyád (amire a lencse rákerül) cilinderes (-1,5) 177-178 fokban. Bár lehet, hogy az első mérésnél a sok könny miatt mért cilinderes értéket.

Csak az egyik szemedre kell kontaktlencse?

A mérési adat az egymást követő mérések?

A havi lencsét egy hónapig lehet hordani, ahogy írtad, reggel be , este ki, akkor kell megtisztítani és tiszta ápolófolyadékban hagyni éjszakára. De kezdheted a hónap bármely napján viselni, csak akkor meg kell jegyezni, hogy minden hó pl.: 10.-én kell cserélni.

A hosszabb kihordási idejű lencsék (3 hó, 6 hó, 1 év) oxigénáteresztése nem túl jó, ezért ezeket nem igazán javasolják. A szem egészsége érdekében jobbak a gyakoribb cseréjű lencsék ( havi vagy 2 hetes, bár ezek költségesebbek is).

2014. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!