Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi idő alatt múlik el a...

Mennyi idő alatt múlik el a szemszárazság?

Figyelt kérdés
Üdv. 5 hónapja van szemszárazságom. Naponta többször használok műkönnyet, napi 2-3 liter folyadékot iszok. Majdnem biztos, hogy ventilátor és számítógépezés miatt alakult ki. Munkámból adódóan 8 órát kell gép előtt ülnöm, és a nap végére bevörösödik, és ugye száraz lesz a szemem, bármennyit is csepegtetek. Kérdésem az lenne, hogy aki már tapasztalt hasonlót (vagy jártas ebben a témában), annak mikor múlt el a szemszárazsága, vagy mi volt az a gyógymód, ami bevált és felgyorsította a regenerálódást? (2 orvosnál is voltam, nem tudtak vele mit csinálni) Köszönöm a segítséget és a válaszokat!

2015. jan. 6. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt megnézték az orvosok, hogy termel-e könnyet a szervezete? (Egy kis papírdarabot raknak ilyenkor a szem "alá", és megnézik, mennyire nedvesedik be)


Ha termel, csak túl sokat ül a gép előtt, akkor nem csak csepegtetni kéne, hanem pihentetni/tornáztatni is a szemet, valamint odafigyelni a pislogásra. A tornáztatás csak pár percet vesz igénybe, vagy annyit se. A sok pihentetéssel lehet valamennyire javítani a helyzeten.

(Szerintem a gépezés közbeni csepegtetést ezzel sem lehet megúszni.)


Ha nem termel, akkor sajnos valószínűleg nem fog elmúlni. Naponta többször kell csepegtetni (most már lehet kapni kifejezetten erre a problémára kifejlesztett szemcseppet is), és ugyanúgy odafigyelni a pislogásra, pihenésre.

2015. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végeztek anno ilyen tesztet, az alapján azt mondták, hogy termel. Próbálom pihentetni, de már olyan rég óta fenn áll, hogy nem is tudom milyen mikor egészséges volt. :(
2015. jan. 11. 20:16
 3/4 anonim válasza:
Helló! Nekem kb 2 éve van szemszárazságom, az orvosom mondta, hogy ez 100%-osan nem fog sosem elmúlni. Én, zenészként rengeteg kottát olvasok, és szinte összemosódtak a sorok előttem, holott a látásom príma. Estére viszont szinte már nézni sem bírtam, nagyon égett és piros volt. Sok konvektor van a lakásunkban,a munkahelyen légkondi - ezeket messze el kell kerülni. Műkönny és Corneregel(gél) - ezek a legjobbak, amit ajánlani tudok. Nekem sokat segítettek, tanácsként saját tapasztalatból azt javasolom, hogy próbáljon minél kevesebbet légkondicionált helyiségben időt tölteni. :)
2015. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Sajnos az aggodalmaid valósak. Ugyanúgy 5 hónapja szenvedek ezzel, nem múlik. Egy pillanatról a másikra kezdődött. Se a szemcsepp nem múlasztja el, se semmi más. Vettem drága szemüveget, levettem a fényerőt, az sem múlasztja el. Ez már ilyen lesz. Ugyanúgy napi 8 órát dolgozom monitor előtt.
2021. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!