Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kontaktlencsém? Érdemes...

Lehet kontaktlencsém? Érdemes elmenni más orvoshoz is érdeklődni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

J: Sph +2.0 Cyl -3.75 Teng 105˙

B: Sph +2.0 Cyl -4.0 Teng 70˙


Ezek márciusi adatok, hátha valakinek mondanak valamit.

Ezek ellenére mégsem a rossz adatok miatt nem lehet kontaktlencsém, hanem mert "tojás alakú" a szemgolyóm. Eddig még semelyik ismerősöm nem hallott ilyesmiről.

Ha valóban létezik ilyen, akkor tényleg nem gyártható kontaktlencse a szememre? Úgy gondolom, hogy a mai modern technikával nem lenne lehetetlen az ilyesmi..!?


2010. febr. 6. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy lágy kontaktlencsét vilselhetnél, de csakis azt. Beszéld át a szemészeddel.
2010. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Húvazzeg, én ebben a témában inkább nem nyilatkoznék.
2010. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet kontaktlencséd. Nekem is cylinderes a szemem, és meg tudták oldani. Menj el szemészetre, optikába, ott meg fogják mondani.
2010. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetne kontaktlencséd, csak nem olyan egyszerűen, hogy bemész az optikába és leveszik a polcról. Nekem is azt mondták, hogy "különleges" a szemem (bár a pontos indokra nem emlékszem). Így nálam csak egyetlen megoldás maradt, a külön számomra legyártott egyedi, éves kontaktlencse. Sok szerencsét! :)
2010. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És, ha nem "titok" elárulnád h ez az egyedi kontaktlencse mennyibe kerül neked?
2010. febr. 28. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Darabja 10500 forint volt, és mint írtam, ezt akkor egy éven keresztül használtam. :)
2010. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!