Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A napi kontaklencsét több...

A napi kontaklencsét több napig használni árthat?

Figyelt kérdés
Persze megfelelő folyadékba teszem este, úgy mintha havi lenne. Ezzel amellett, hogy spórolok az árán még könnyebben is kezelhetem, mert ha nincs kedvem folyadékba tenni (mint mondjuk a havit kéne) csak simán kidobom. Szerintetek ez hosszú távon ártat? A szemészem szerint igen, de több oldalon is olvastam már, hogy csak pénzlehúzás és igazából nagy küönbség nincs a kettő között. Köszönöm, annak aki néhány percet szentelt rám!:)

2015. jan. 18. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te tényleg képes lennél veszélyeztetni a szemed világát? Mond, te normális vagy?
2015. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én biztosan nem játszanák a szemem épségével...
2015. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, árthat. Nem viccből NAPI.
2015. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondd és játszanék.

Egyébként igazuk van. Olyan nehéz elhinni, hogy a szemészed, aki orvosi egyetemet végzett és szemészetből szakvizsgázott, egy ,,hangyányit" jobban ért a kontaktlencse-viselés szabályaihoz, mint te?

2015. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem értitek, hogy semmi sem történt a szememmel, és már nyár eleje óta így hordom..
2015. jan. 19. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért mert nem érzed, még simán lehet baj a szemeddel.
2015. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rövidtávon nem érzed, de hosszútávon nem egészséges. Csak majd ne lepődj meg, ha 5 év múlva szürkehályogod, zöldhályogod vagy valami hasonló cuki szembetegséged lesz.... Nem véletlen van szavatosság a kontaktlencsének. Egy lejárt kontaktlencsében kórokozók is lehetnek, de ha téged egy gombás vagy bakteriális fertőzés nem tántorít el, csak rajta!
2015. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ket napig sem?:(
2015. jan. 26. 21:31
 9/11 anonim válasza:
Totál hülyeség amit itt mondanak, ha rendesen karbantartod fertőzésmentesen a kontaktlencséd akkor semmi baj nem lehet vele.
2015. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9: NAPI kontaktlencse, a napiból mit nem lehet érteni?

De ha nektek nem kell a látásotok, akkor hajrá

2015. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!