Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ajánljátok a kontaktlencsét?...

Ajánljátok a kontaktlencsét? Sok gond van vele? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ajánlom! Olyan mintha normálisan látnál, mindent látsz akármerre fordítot a szemed, semmiben sem akadályot nem úgy mint a szemüveg. Hátránya az hogy ha fúj a szél vagy nagyon meleg radiátor mellett vagy akkor eléggé kellemetlen érzés mert szárítja a szemed és olyankor szúr kicsit meg ilyenek. Meg főleg berakni rossz az elején aztán majd megszokod. Az hogy minden este tisztítani kell az meg semmiség az előnyeihez képest...De a legnagyobb hátránya tényleg az hogy könnyen kiszárad a szemed meg elfárad főleg gépeznésnél. De én nagyon ajánlom!
2010. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. Már elegem van a szemüvegből, de hallottam olyanokat, hogy nem olyan jó azért a kontaktlencse, de ez a válasz nagyon megnyugtató...

Egyébként hány óráig lehet bent? És nincs olyan, hogy kiesik? + árban azért gondolom drágább mint egy szemcsi, nem?

2010. febr. 13. 23:19
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Én is csak ajánlani tudom a kontaktlencsét. Olyan, mintha nem lennél rövidlátó, teljesen normálisan és élesen fogsz látni. És senki nem tudja az utcán, hogy kontaktlencséd van. A kontaktlencsétől nem is nagyon romlik tovább a szem, a szemüvegtől viszont igen.


A használata, főleg a berakás, némi gyakorlat elsajátítását igényli az első hetekben, de mindenki meg tudja tanulni, nem kell félni tőle. Ha betartod az alapvető higiéniai szabályokat, nem lesz vele semmi gond. Vannak nedvesítő szemcseppek, ha száraznak érzed a szemed, akkor cseppentesz bele egyet és elmúlik a szárazságérzés.

Van olyan lencse, ami naponta korlátlan ideig bent lehet, sőt aludni is szabad benne. Én a PureVision-t használom, ez is ilyen. Fél évre kb. 20 000 Ft-ba kerül.


Szerintem nyugodtan vágj bele, ha már unod a szemüveget.

2010. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem esik ki.
2010. febr. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel,nyugodtaan használd én is kontaklencsés vagyok és az első perctől tudom használni mintha mindig azt használtam volna csak higiénikusan csináld és nem lesz semmi baj !
2010. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
15éve lencsézek.Soha semmi problémám nem volt vele.Nem adnám egy szemüvegért:)
2010. febr. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon biztatóak!

Még csak annyi, hogyha mondjuk megmosom az arcom vagy megdörzsölöm a szememet, akkor sem esik ki vagy csúszik el?

2010. febr. 22. 20:58
 8/9 anonim válasza:
Dede, ha nagyon megdörzsölöd, akkor félrecsúszik, sőt ki is eshet, ezért ha bent van és viszket a szemed, akkor óvatosan kell megvakarni, de ezt meg lehet szokni. Nagyon jó a lencse, nagyon ajánlom! :)
2010. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, én sem bántam meg h kontaktlencsét hordok
2010. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!