Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy idő után tényleg nem...

Egy idő után tényleg nem bírja a szem a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy ha teljesen szabályosan hordod akkor is max. 5év után egyik napról a másikra begyullad tőle a szemed és onnantól már soha nem fogja bírni. Igaz ez?
2010. febr. 14. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:

:)) Miért pont 5 év után? Ráadásul egyik napról a másikra? :)) Kitől hallottad ezt?


Nekem 12 éve van kontaktlencsém, ez idő alatt egyszer volt kötőhártya gyulladásom, és 3 napig nem hordhattam. Egyébként minden nap hordom reggeltől lefekvésig.

2010. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azt viszont már tapasztaltam aki körülöttem kontaklencsét hord öt év előtt is begyullad a szeme, nem kell ahhoz határidőt kitűzni. Neke nincs kontaktlencsém, de a szemüvegkeretemet olyan jól sikerült kiválasztanom, az a szexepilem. És nagyon sok embernek nagyon jól áll a szemüvegkeret.
2010. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok újra.Persze vannak olyan emberek, akiknek a szeme nem bírja a lencsét, és ez általában az első gyulladásig tart.. de ez nagyon hamar kiderül, és nem kell hozzá 5 év.
2010. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy szemorvos mondta.. köszi a válaszokat :)
2010. febr. 15. 00:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Begyulladhat igen, de ez nem törvényszerű. Én is hordtam, de nekem sok problémám volt vele, így már nem hordtam.
2010. febr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve van kontaktlencsém,semmi problémám nem volt vele.Odafigyelek a gondos tisztításra,fertőtlenítésre,nem nyulok a szememhez,csak tiszta kézzel.
2010. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csatlakoznék az utolsó hozzászólohoz.Nekem 15 éve van,mindennap hordom és semmi problémám nem volt vele.
2010. febr. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!