Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet az egyik szemem...

Mitől lehet az egyik szemem rosszabb mint a másik?

Figyelt kérdés
A bal szememnél 0,4-et a jobbnál 1,0-t mértek.A jobb szememmel végig tudtam mondani a számokat,de a ballal az utolsó 2-t vagy 3-t nagyon homályosan láttam és az előzőnél is tévesztettem.

2015. márc. 11. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
mert az egyik szemed rosszabb mint a masik. Mi ebben a meglepo?
2015. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van és szerintem majdnem minden embernek az egyik szeme gyengébb.
2015. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régen jobban láttam
2015. márc. 11. 18:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Régen jobban láttam a bal szememmel is.Messzebbre elláttam pár hónapja mint most.Nagyon gyorsan romlott a bal szemem.A doki azt mondta menjek el szemészetre mert kiváncsi hogy ez miért van.
2015. márc. 11. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Esetek többségében azért romlik gyorsan valakinek a szeme, akár pár hónap alatt is, mert a dominánsabb szeme romlik. Az viszont baj. Mert ehhez a szemhez igazítja a másik szemed a képet.

A másik, ami emögött állhat a nem megfelelő vérkeringés, sűrűbb, vérrögös vér. Nálam az utóbbi volt. Hónapokig romlott a szemem, egyre homályosabban láttam messzire. Jó hogy nem csináltattam szemüveget, mert mikor elkezdték a vérhígítást látványosan és gyorsan javult a szemem. Most már a bal szemem +0,5-ös, a jobb +0,75-ös. De elég volt mindkettő lencsét +0,5-ösre csináltatni.

Igazából megbántam...mert ez még nem vészes, lehet javítani ezen a a kis eltérésen. Szóval nem is hordom a szemüveget, sokkal jobb így, mert fájt a fejem tőle elég gyakran. Most inkább tornáztatom a szemem. :)


Na és kiderült egyébként az oka? mitől romlott ilyen gyorsan?

2015. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!