Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a szemembe azok az uszkáló...

Mik a szemembe azok az uszkáló valamik? Ha sokat látok belőle az nagy baj?

Figyelt kérdés
Ha kint vagyok, elég sűrűn látok ilyet, és hiába terelem el a figyelmemet róla folyton látom. Ilyen molekula alakúak, de van mikor alaktalan. Baj lehet?
2015. ápr. 4. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen színűek szoktak lenni?
2015. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne megmutatni dokinak, ha nem múlna el
2015. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utalhat vlmilyen megbetegedésre
2015. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek szintelenek, azt mondják ez természetes, van hogy ilyen vonalak és ha az égre nézzel "leesnek" nem tudom érthetőbben elmagyarázni. Csak kérdem ha gyakran látok ilyet akkor baj van?
2015. ápr. 4. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyat én is látok, ha nagy fényesség van.
2015. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ezek a "lebegő részecskék" olyan tárgyak árnyékai, melyek fennakadtak az áttetsző, gélszerű anyagban, mely a szem belsejének nagy részét alkotja. Ez az úgynevezett üvegtest, amely segít fenntartani a szem gömbölyű formáját. Miután keresztüljutott a lencsén, a fénynek át kell hatolni az üvegtesten, hogy elérje a retinát a szem hátsó részén. Nagyrészt vízből épül fel, de tartalmaz fehérjét és egyéb más anyagokat is.

A homályos foltokat az üvegtestet alkotó, csomókba összeállt fehérjék okozzák. Ezek a szálas fehérjecsoportosulások blokkolják a fényt és ezáltal árnyékot vetnek a retinára. Az üvegtesti homály általában áttetsző körök, vagy ebihalszerű alakzatok formájában jelenik meg és tartósan a szemben maradnak. Néha a szem bevérzésekor is kialakulhatnak ilyen részecskék, hiszen ilyenkor vörösvérsejtek jutnak az üvegtestbe. Ez akkor fordulhat elő, ha a gél nyomást gyakorol a retinában található vérerekre. A "lebegő részecskék" általában elmosódott foltokként jelennek meg és eltűnnek, ahogy a vér felszívódik.


Az üvegtesti homály kialakulását okozhatja az üvegtesti gél zsugorodása is, mely a természetes öregedési folyamathoz köthető. Ahogy az üvegtest távolodik a retinától, kisebb törmelékek, szennyeződések kerülhetnek a gélbe és ezekből alakulnak ki a lebegő részecskék. Ezek általában pókhálóra hasonlítanak.

A "részecskék" akkor válnak igazán láthatóvá, ha valami különösen fényesre nézütek, mint például egy fehér papírlap vagy a kék ég. Észrevehető, hogy a szem mozgásával egyezően mozognak és átvonulnak az egész szemen, amikor próbáltok közvetlenül rájuk nézni.


A "lebegő részecskék" általában csak bosszúságot okoznak, amihez az ember hozzászokik, de néhány esetben gátolhatja a látást és ilyenkor szemműtét szükséges. Az eljárás során eltávolítják az üvegtestet és helyére pl. fiziológiás sóoldatot töltenek."

2015. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is látom és szerintem még nagyon sok ember, főleg utcán világosban, vagy ha az égre nézek, illetve a lakásban leginkább ha fényes fehér felületekre nézek.
2015. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy pár hete hogy rászoktam a kávéra... gondolom ez állhat a háttérbe, a megfelelő folyadék mennyiség bevitel megvan.
2015. ápr. 16. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!