Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pluszos (+0.5) szemüveget...

Pluszos (+0.5) szemüveget mennyi idő megszokni?

Figyelt kérdés
+0.5-öset kaptam, de mindenhol azt hallom, hogy hiába pluszos, ne csak olvasáshoz meg tanuláshoz használjam, hanem napközben is. de messzire jobban látok nélküle, szemüvegben csak szédülök, főleg ha hirtelen nézek fel olvasásból vagy hasonló. számítógéphez meg tanuláshoz kényelmesebb, minden nagyobb meg tisztább, nem fárad a szemem, de messzire nézésre megbolondulok benne. most akkor mit kéne tennem? ha hozzászokok, kitisztul a kép távolra nézéskor is ami amúgy nélküle is tiszta? vagy mikor meg hogy hordjam? mi a különbség az olvasószemüveg meg a pluszos szemüveg között ha elvileg ugyanúgy pluszos? köszi előre is!
2015. ápr. 13. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha távolra jobban látsz nélküle, akkor abban az esetben ne használd. Nem mindenkinek azonos a szeme, én is csak olvasáshoz meg közeli munkához használom, máskor nem (és ennek már 20 éve).
2015. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 k.patrik96 válasza:
Nos az hogy ki menyi idő alat szokja meg az eléggé változó (esetedben szerintem sok lessz, de ne legyn igazam ;) ) É igen egyetértek az előző válaszolóval tartsd magadnál és ha kell valamit olvasni vagy egyebet közelről csinálni akkor vedd fel. Ja és a távoli dolgok nem fognak kitisztulni a szemüvegtől hanem maradnak tiszták.
2015. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!