Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegről kontaktlencsére...

Szemüvegről kontaktlencsére váltás? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik tapasztaltak ez ügyben.:)

Másfél éve vagyok szemüveges, és úgy döntöttem, kényelmesebb lenne a kontaktlencse, szeretnék váltani. Ilyen kérdések merültek fel bennem:

1. Nem ugyanolyan a két szemem, az egyik -1, a másik -1.5. Akkor egy-egy dobozzal kell vennem mindkettőből, vagy kapható vegyesen is?

2. Melyik kiszerelést érdemes venni, illetve milyen márkát és mennyibe kerül? Hallottam azt is, hogy netről olcsóbb. Mennyire megbízható onnan rendelni?

3. Mennyire macerás ki-behelyezni a lencsét? Sok idő megtanulni?

4. A lencse tároló és a tisztító folyadék mindegy, hogy milyen, vagy meg van szabva? Gondolok itt arra, hogy a folyadék minden lencséhez más, vagy mindegyikhez jó? Illetve, mennyibe kerül átlagosan?


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2014. szept. 9. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

1 Mindkettőből kell venned egy dobozzal, vegyes nincs.

2 Én mindig netről rendeltem, évek óta, teljesen megbízható, és sokkal olcsóbb. Hogy melyik márka a legjobb neked az a te szemedtől függ. Vizsgálaton kiderül.

3 Az első 3 napban macerás, utána már nem, 1-2 hét alatt már teljesen hozzá szoksz.

4 Lágy lencséhez való folyadék kell lágy lencséhez, keményhez meg ahhoz való. Én Rossmannban szoktam venni, ott a legolcsóbb. Tokot is lehet ott kapni.

2014. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat!:) És melyik oldalról rendeled?
2014. szept. 9. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Én végül nem döntöttem a kontaktlencse mellett, de pontosan ezeket kérdeztem meg az optometristától, így tudom a válaszokat.

1. A kontaktlencsét nem párban rendeled, hanem egyesével, pontosabban egyenként kell megadni, melyik milyen legyen.

2. A szaki és több kontaktlencsés barátom szerint legjobban a kéthetes lencse éri meg anyagilag. Ez azt jelenti, hogy két hétig ugyanazokat a lencséket veszed ki este, majd teszed be reggel, aztán ha letelt a két hét, kidobod, és előveszel egy másikat (fél évre előre is meg lehet venni). Ha nem állandóra, csak alkalmilag akarod viselni a lencsét, például olyan napokon, amikor olyan programod van, amiben zavarna a szemüveg, akkor eldobható lencsét érdemes venni. Ezt harmincas csomagban árulják (mindkét szemedre kell egy-egy csomag), reggel beteszed, este kiveszed és kukázod. Hogy milyen márka válik be neked, azt még az optikusnál kipróbálhatod, elsőre úgyis próbalencsét kapsz kb. 1500 Ft-ért. Ha megfelel a márka és minden más, attól kezdve teljesen mindegy, hogy ugyanazt a boltban veszed meg, vagy a netről rendeled. Hogy milyen márka a legjobb, illetve pontosan melyik fajta lencse, azt úgyis aszerint fogják javasolni, hogy milyen fénytörési hibád, illetve egyéb problémád van.

3. Ezt is még a szaki megmutatja, ott előtte gyakorolod párszor.

4. Bármelyik lencséhez bármelyik folyadékot veheted. Nem tudom, hogy maga a folyadék mennyibe kerül, de kolléganőm neten szokott kéthetes lencsét venni, és a féléves adag lencse a hozzá elég folyadékokkal együtt kb. 20 ezer forint.

2014. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!