Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik megoldás a legjobb a...

Melyik megoldás a legjobb a szememnek: ips monitor, flicker free/safe monitor (LG? BenQ? ),144Hz monitor vagy egy Hoya BlueControl szemüveg? Esetleg valami vitamin?

Figyelt kérdés
A nap nagy részét a napnak monitor előtt kell töltenem a munkámból kifolyólag. Nagyon érzékeny a szemem és egyre többet hunyorgok. Szemüveget is viselek (de csak gép és tévé előtt a tükröződés miatt), és szemcseppezek is alkalmanként. De elegem van már ebből! Annyira érzékeny a szemem, hogy látom az lcd/led moniton fehér háttérnél a 60Hz-et (már a crt-nél is fájt a fejem, de ott 120Hz-nél nem volt gond). Most monitorokat nézegetek a neten, de nem egészen tiszta, hogy a flicker free/safe technológia vagy egy 144Hz-es monitor tenne jobbat a szememnek. Vagy ha nem váltok monitort, akkor ezek a kék fény szűrős szemüvegek megoldanák a problémámat (pl. Hoya BlueControl)? Segítség szemészek!!!

2015. máj. 29. 08:19
 1/2 anonim válasza:
53%

Nem tudom, azóta sikerült-e megoldani a problémát, de én is ilyen cipőben járok. Te találtál azóta megoldást, ha már itt senki se tudott?

Én egy dolgot mondhatok: BenQ monitorokat kerüld! Nemrég vettem egyet, merthogy "flicker free", tele van ragasztva vele, most is azzal pirítom a szemem. Úgy villódzik mint egy pulzár, óránként kell szemcseppeznem hogy ne vakuljak meg és majd szétrobban tőle a fejem.

2018. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előző vagyok, hülyeséget írtam, jó a BenQ, csak én állítottam be rosszul :P
2018. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!