Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha néha szemüveg nélkül...

Ha néha szemüveg nélkül vagyok, akkor az jót tesz a szememnek, vagy rosszabbodhat?

Figyelt kérdés

Mármint ugye akkor egy kicsit erőltetem. Ez jó, vagy rossz? Persze csak max 1 óráról lenne szó naponta.

Több éve folyamatosan van rajtam szemüveg...

Egyébként pluszos 2,5-3,5ös.


2010. márc. 1. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én minuszos vagyok, és én is szoktam szemüveg nélkül lenni itthon.Semmi bajom nem származik belőle. Még jó is hogy a szemüvegem szára nem lóg a fülemen.
2010. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én olvastam egyszer egy cikket erről... a szem gyógyításáról.

Azt írták benne, hogy amíg az emberek szemüveget hordanak ne várják, hogy jobban lássanak.

Eszerint nem baj, ha leveszi az ember a szemüveget, sőt az lenne a legjobb, ha fel se venné.

Persze ez a cikk leírt szem-tornákat is, amiket csinálni kell, hogy jobb legyen... keress rá erre, asszem könyv is van róla, és tornáztasd a szemed, az csak jót tehet.

2010. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel távollátó vagy távolra nyilván nem kell annyira a szemüveg mint közelre.És ezek szerint még nem válik el nálad az olvasási és a távoli dioptria. Azt neked kell érezni hogy a közelebbi nézéshez kell e.
2010. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én rövidlátó vagyok. egy neves magán szemorvosnál voltam, ő azt mondta, hogy erőltetni nem tudod, mert azt a fejedben kéne csinálni. azért látunk rosszul, mert vagy egyenetlen a szaruhártya vagy nem jó a szemgolyó alakja, ezen nem változtathatunk. erőltetés az nem más, mint hunyorgás, erős fókuszálás, de egyik sem javítja a szemet, sőt, ha közelre csinálja valaki még rontja is. azóta magam is ezt tanulom, szóval tzdom, hogy igaza volt.
2010. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"sőt az lenne a legjobb, ha fel se venné"


Ezt a marhaságot ki találta ki? Senki nem vesz szórakozásból fel dioptriát!Ha nem tud a szeme alkalmazkodni akkor hiába tornáztat hiszen a szem elötte is állandóan tornázott nézés közben.

2010. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

17:00

Épp az a baj, hogy a szemünk egyáltalán nem "tornázik"... Nem fürkésszük a tájat, keresve a "vadat", nem fekszünk ki éjjelente a csillagokra "fókuszálva", hanem ülünk a tv/szgép előtt órák hosszát, vagy könyvet olvasunk.

Tehát a egyirányba bámulunk, ha pedig már homályos a kép felveszünk egy szemüveget és bámulunk ugyanúgy egyirányba...

Persze vannak velünk született szembetegségek, az más tészta.

De ha már kezdetektől tornáztatnánk a szemünket, lehet sokkal kisebb százalékban lenne szükségünk szemüvegre.

Az öregedés miatti szemromlás megint egy más kérdés.

A vitaminhiány is.

2010. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van aki 7 órákat ül a gép előtt naponta, mégis kristály tisztán lát. Ez leginkább genetika. Én 2.as koromban lettem szemüveges, amikor még javában játszottam, és 6.as korom óta nem is nagyon romlott, addig évente egész dioptriákat. És 6.as koromban kezdtem el komolyan gépezni...Egész családom szemüveges. Ez öröklés dolga, ha az összes felmenőd szemüveges, valószínű te is az leszel...Egyébként az én szememmel semmi baj, csak elég rövid látó vagyok. De amúgy tökéletes. Tornáztatás nem árt, de az nem a látás élességén javít, hanem a szemed állapotán.
2010. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kirándulás közben ("végtelenre állítva")rendben van, különben ne csináld. A távollátás sajnos megköveteli az állandó szemüveghordást.
2010. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
En is ugy tudom, hogy az lenne a legjobb, ha nem is hordanank, helyette tornaztatnank a szemunket. Errol valoban van egy konyv, a cime: Tokeletes Latas Szemuveg Nelkul. Vannak benne gyakorlatok. Elvileg ugy mukodik, hogy amint elkezded a gyakorlatokat csinalni, akkor mar nem kene tobbet semmilyen szemuveget vagy lencset viselni, mert akkor nem er semmit az egesz, ugyanis a szemuveggel a megerosodott szemed "visszaallna" eredeti, rossz allapotara. Csak hat ugye, a problema az az, hogy x dioptrian tul az ember mar sokkal kevesbe boldogul a mai rohano, mindennapi eletben szemuveg nelkul, ezert muszaj hordanunk, nem tudunk meglenni nelkule akar honapokig, mig el nem erjuk a tokeletes latast.:(
2010. márc. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem azt mondta a szemeszem, hogy ha kevesebbet hordjuk a szemuveget, akkor kisebb a valoszinusege, hogy romlik a szemunk. Ugyanis, dioptria-emeleskor a szemunk egy ido utan az uj erossegu lencse utan romlik, igy mindig erosebb es erosebb lencse kell. Szoval, szerintem, ha jol megvagy szemuveg nelkul is, akkor minel kevesebbet hasznald.:)
2010. márc. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!