Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik szemüvegesek hordanak...

Akik szemüvegesek hordanak szemüveget?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen gyakran és mennyit, valamint milyen erős szemüveg mellett lehet még hordani napszemüveget, hogy lássunk is vele valamit, illetve ne legyen zavara ha nincs rajtam szemüveg.
2015. júl. 9. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, akik szemüvegesek azok hordanak szemüveget!
2015. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A "szemüvegesek" deifniciója az az, hogy HORDANAK szemüveget!!!!
2015. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Folyamatosan, amikor nem alszok :D
2015. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem mínusz 5 és mínusz 5,5 a dioptriám. Szemüveg nélkül édes jó anyámat se ismerem meg.

Ha szemüveges vagy, akkor vagy kontaktra választ és úgy hordasz napszemüveget, vagy fényre sötétedős dioptriás szemüveget csináltatsz.

Milyen erős szemüveget hordasz?

2015. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én csak olvasásra hordom. Külön van olvasó szemüvegem, és van egy utcai amit mindig viselni kell. De azt nem viselem. Így nem is romlott tovább a látásom. Olvasásnál muszáj, mert hamar összefolynak a betűk..Én csináltattam olyan napszemüveget ami olvasásra is használható.Megfelelő sötétített lencsét tették a szemüvegbe.
2015. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: a látás nem romlik a szemüvegtől, ez a legnagyobb humbug ebben a műfajban. Ne terjesszük már.
2015. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem -6,5 a szemem, úgyhogy hordom mindig. persze strandon leveszem

lehet speckó napszemüveget is csináltatni

de szerintem ki lehet bírni napszemüveg nélkül a nyarat, nekem már 10 éve megy.

ha erős lenne a szemem, szóval látnék szemüveg nélkül is, esetleg nagyon távolra kéne a szemüveg, akkor nem hordanám midnig. de rá vagyok kényszerülve

2015. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utcára nem hordom, talán hiúságból, de csak 1,5-ös a lencsém. Egyébként nem a szemet kell a szemüveghez szoktatni, hanem a szemüveget a szemhez. Minél erősebb üveget írnak fel, annál nehezebb javulást elérni, hozzászokik a szem az erősebb üveghez. De van már lézeres kezelés is, dobd el a szemüveged címszóval.
2015. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Időpont ma 09:47

Te észlény. Ha az ember szemüveget visel, és egyre erősebbet akkor a szem hozzászokik, és romlik.

Nekem 0.5 volt, állandóan viseltem, majd lett 1 majd 1.5-ös- Ma ha felveszem a 0.5-st már nem látok jól benne. Ezért ha nem muszáj inkább nem viselem a szemüveget. Nem is romlik olyan gyorsan a szemem mint a 2 év év alatt amíg állandó jelleggel viseltem.

2015. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy erősebb szemüveget írnak fel, vagy csak kaka az orvosod. Nekem mindig pont a megfelelőt írják fel, egyedül akkor romlott nagy mértékben, amikor hiúságból nem hordtam.
2015. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!