Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet aludni kontaklencsével?

Lehet aludni kontaklencsével?

Figyelt kérdés
Ma reggel rakta be az orvos, este ki kell majd szedni lefekvés előtt. Le akarok pihenni egy film mellett, amibe nem kizárt hogy belealszok. Délutáni alvást kibír vagy akkor is ki kell szedni?

2015. júl. 28. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel idegen anyag, ezért épp, hogy 15-18 órát bírja a szemed gyulladás nélkül.
2015. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Márkát megnéz-->google-->elolvas

Valamelyikben lehet aludni, valamelyikben nem.

2015. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valóban meg kellene nézni, hogy milyen a lencse.

Nekem pl olyan van, amiben lehet aludni.

2015. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Próbalencse, nem kaptam meg a dobozzát.. ott pedig az orvos rakta be, én nem láttam a márkáját.
2015. júl. 28. 12:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondott, hogy ez egy hónapig jó, és esténként ki kell venni.
2015. júl. 28. 12:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, én kaptam kis füzetet, amibe beleírtak mindent.
2015. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha esténként ki kell venni akkor ne aludj benne.

Én ilyenkor felteszem a szemüveget.

2015. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem az nem baj, ha bealszol délután, de azért éjjeli alvás előtt kelj fel és vedd ki. én úgy hallottam, hogy nem szabad éjjelre bent hagyni.
2015. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet elfelejtették ideadni, mert nekem nem adtak semmit. Kaptam egy tájékoztatót arról hogyan kell ki és berakni, de azon nem ír semmit magáról a lencséről.
2015. júl. 28. 12:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Kezdőként nem jó ha benne alszol, de egy délutáni szunyát simán kibír, nem lesz semmi baj :)

Későbbiekben, mikor már megszoktad, ha jó minőségű és vékony lencsét használsz, akkor semmi bajod nem lesz ha 2-3szor is alszol benne egymás után napokig (csak ha havi lencse, ha egy napig hordható akkor mindenképp kivenni!!!), viszont utána vedd ki és legalább egy egész hétig csak szemüvegezz! Tehát ha elmész mondjuk egy fesztiválra akkor nem kell a ki és berakással foglalkozni. Ha érzékeny a szemed akkor ezt nem ajánlom! Ja és persze ezt ne csináld sűrűn, mert tényleg nem tesz jót. Félévente járj kontrollra, és inkább a drágább, jobb minőségű, lehető leglégáteresztőbb lencsét vedd meg, mert mással ezt tilos!!!

(9 éve hordok lencsét, kb 5 éve csinálom így, amit leírtam, és semmi baja nincs a szememnek, mindig rákérdezek vizsgálaton, hogy lát e bármi gondot mikor géppel nézi, de semmit, sőt azóta nem is romlott tovább, előtte meg kb évente fél dioptriát)

2015. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!