Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe jönne ki a szemüveg,...

Mennyibe jönne ki a szemüveg, kerettel és lencsével együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne, hogy mennyibe kerülne Magyarországon egy progresszív napfényre sötétedő lencsés szemüveg kerettel együtt. Kellene már cserélnem a jelenlegi szemüvegemet, és lehet a kivizsgálás sem ártana. Tudtommal a helyi szemüveg kereskedésekben vizsgálnak is - így ha ez is pénzbe kerül, akkor annak az ára is érdekelne.


Olyan 20 ezer forintot szánnék rá. Tudom hogy szűkös, ezért is érdekelne a ti tapasztalatotok, hogyan és hol tudnám leggazdaságosabban megvásárolni.

Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 12. 22:52
 1/6 anonim válasza:
Ne filléreskedd el!20.000 ből nem kapsz ilyet.A szemed a legfontosabb érzékszerved,szánj rá többet.A vizsgálat max 2-3000 ft.A divatosabb keret kb 20.000 a lencse pedig max 7-8000 per darab.
2015. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem most 30%-os akcióban volt 25e a sima lencse és keret, szóval nem hiszem hogy találni fogsz 20ezerért fényre sötétedőt. :/
2015. aug. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20 ezerért, ha nagy szerencséd van, találsz valami lencsét, ami fényre sötétedik, de van még a vizsgálat díja, a becsiszolás ára meg ugye a keret is. Szóval szánj rá inkább 50 ropit erre a bulira.
2015. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szia! már nagyon régóta szemüveges vagyok és tapasztalatból tudom, hogy a lencse 15-20 ezer forint körül van, igaz úgy, hogy vékonyított és karcálló. Keretből érdemesebb megvenni azt amit strapabíróbbnak gondolsz, mert ha tovább romlik a szemed és esetleg másik lencse kell bele, nem kell évente új szemüveget venned, mivel úgy drágábba kerül,ha megveszel egy olcsó,gyenge szart és fél év múlva vagy egy év múlva ha esetleg új lencse kell, mert nem tudják belerakni az újat, mert szar állapotba van a keret ( bár ez attól is függ, hogy hogyan vigyázunk rá). Ha rám hallgatsz vegyél egy kicsit drágább de strapabíró szemüveget mégha az drágább is kicsit amúgy ilyen keret már 15-20 ezer forintból van. És lehet, hogy ez most kicsit drágának tűnik de a magad érdekében érdemes meggondolni, hogy egy kicsit jobban belenyúlsz a bukszádba
2015. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösz a válasz mindnyájatoknak!

Valahogy legbelül tudtam hogy kevés pénz. Pedig genya szemüveget nem vennék, akkor inkább gyűjtök még rá.

Most van ez az akció Ofotért-nál, ahol a lencsékre 40%-ot adnak, a keretre meg 10-et. Így sem lehet legalább 30k-ra lecsökkenteni az igényeimnek megfelelő szemüveget?

2015. aug. 14. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:
pár magánoptikát hívj fel, a nagyobb/tvreklámos optikákat érdemes kerülni, nem fogod tudni azt sem visszakövetni, milyen lencséből kapsz. Ha Pesti vagy, tudok ajánlani jó helyet, ahol profi optometrista vizsgál (rendeléskor ingyen), és rendes kiszolgálást is kapsz. Persze biztos van olcsóbb is, de akkor sztk-s recept kell. 30k-ból szerintem kijön, de akkor keret marad.
2015. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!