Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek mikor legyen...

Szerintetek mikor legyen kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Tudom, ezt nem nektek kell eldönteni, de szerintetek mikor lenne nekem jó elkezdeni? Most lettem aug. elején 13 (lány vagyok) ritmikus gimnasztikázok és van, hogy zavar edzésen, ha pl. előre kell hajolni és a szemüvegem a combomhoz ér stb. főleg attól is félek, hogy buzogánnyal leszünk (az egy szer rg-ben) és, hogy rossz helyre dobom a szemüvegem eltörik stb. Szerintetek elég lenne nyáron elkezdeni (2016 nyarán) vagy mostanában? Nyáron mindenképp szeretnék, mert nem szeretnék dioptriás napszemüveget hordani, a vízben se látok stb. Köszi előre is! :)

2015. aug. 26. 20:06
 1/9 anonim válasza:

Szia. Szerintem beszeld meg a szuleiddel es ha megengedik, akkor mar most probald ki. Nekem most lesz, mert nekem szemuvegben mar egyaltalan nem megy a sport. Menj el egy orvoshoz, ott mindent elmondanak, melyik a legmegfelelobb neked. :) Sok sikert.

15/l

2015. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia,én is szemüveges vagyok,és sztem a kontaklencse használata egy kicsit húzós,tudod:feltenni meg kivenni,ráadásul azt mondta a dr.nőm hogy a kontaklencsér cserélni kell 2hetente (asszem),én a szemüveget sport közben le szoktam venni,mert féltem meg zavar is.Szerintem elkezdheted a kontaklencsét,de akkor lágy lencsét vegyél.
2015. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a lanyom 10 eves volt amikor elkezdett lencset hordani.


vizben mondjuk nem szerencses, plane elovizben.

2015. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben már most szereznék lencsét, és edzésen meg hasonló helyzetekben azt használnám. A használata egyáltalán nem nehéz, könnyen meg lehet tanulni.
2015. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Van most ilyen akció, hogy lencse kezdőcsomag, olcsón megkapod, ingyen vizsgálattal, folyadékkal, mindennel.

2015. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Ment a zöld kéz. Anyukám azt mondta tőle bármikor lehet most már ( régen neki is volt) csak azt nem tudom, hogy máshova menjünk e, mert ahova menni szoktunk ott megkérdeztük és azt mondták, hogy csak 14 éves kor felett lehet. És ti csak edzésre hordanátok? És még az, hogy nektek havi vagy napi lencsétek van? Mi a különbség?
2015. aug. 27. 18:29
 7/9 A kérdező kommentje:
2-es, én azért nem veszem le, mert nem látom a dobásoknál, hogy hol kell elkapni a szert
2015. aug. 27. 18:31
 8/9 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

Lehet lencséd csak napi cserés vagy kéthetes legyen!

A kontaktlencsével viszont nem szabad játszani, tehát majd nagyon kell arra figyelni hogy pontosan betartsd a használati szabályokat, mint pl kézmosás, folyadék csere.

Én első körben neked a napi lencsét javasolnám, mivel fiatal vagy, azzal megtanulod, hogyan kell rárakni a szemedre illetve levenni, meg igazándiból a napi lencse van alkalmi viseletre.

Illetve a strandra. Oda kicsit veszélyes lencsében menni mert a víz lemoshatja a szemedről valamint ferőzéseket is össze lehet szedni, de lehet. Oda mindenképpen napi lencsében, mert azt ha kimossa a víz, az nem akkora veszteség, illetve strand után rögtön el is kell dobni.

Hogy mikor kezdesz el lencsézni: szerintem bármikor amikor kedved van hozzá :) (mondjuk anyagiakban kicsit húzósabb a lencse)

2015. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem az optikában majd fogják mondani, hogy szerintük melyik jobb napi v havi. De köszi a véleményed! :) Már néztem videókat a kontaktlencse be-ki rakásáról, utána olvastam stb. szerintem a szabályok betartásával nem lesz gond, szüleim tudják, hogy drágább a lencse, de azt mondták, ha szeretnék, kaphatok.
2015. aug. 28. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!