Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudok tenni a szédülés ellen?

Mit tudok tenni a szédülés ellen?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok,viszont nem mindig hordom mert félek hogy nem tudok rá vigyázni(pl.:bulizni nem szoktam felrakni). Viszont SZERINTEM emiatt mindig mikor valami hortelen mozdulatot teszek,vagy tánc közben is gyakran megszédülök. Ilyenkor az egész világ forogni kezd és meg kell kapaszkodnom. Mit tehetnék ez ellen?

U.i.: a szemorvos azt mondta nem kell mindig hordjam a szemüveget.



2015. aug. 31. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsével nem próbáltad?

Ugyanakkor ha a szemész szerint nem kell mindig a szemüveg, akkor vsz. nem túl erős, tehát nem lehet olyan nagy hatása, hogy nélküle komolyabban szédülj.

Sok forgáshoz/utána vannak technikák a szédülés ellen, de te egy hirtelen mozdulatról beszélsz. Ez inkább lehet valamilyen fülprobléma jele - ott van az egyensúly érzékelés központod. Azzal minden rendben?

2015. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 luciferko ***** válasza:

A Modern jive jó helyen kotorászik. A fül közelébe kell keresni az "egyensúly" poziciót az agyi VIII-as szektorban. Nem lehetsz koros, ha "bulik" alkalmával jelentkezik a rendelleneség. Táplálkozásod, vagy életviteled sokat számít a szédülésnél. Milyen járműn közlekedsz (motor, autó /nyitott ablak!/)? Ebben az esetben a nyaki gerinc meszesedése, kalcium hiánya okozhat a felfutó érrendszerben akadályokat.

Betegségeink nagyon összetett módon alakulnak ki az évek alatt, és a legfontosabbat nagyon kevesen tudják és még kevesebben fogadják el, hogy:::


MI EMBEREK EGY EGÉSZ, SZERVES EGYSÉG VAGYUNK, AKIKNEK MIND A 100 MILLIÁRD SEJTJE EGYMÁSRA UTALVA BIZTOSÍTJA AZ EGÉSZSÉGES MŰKÖDÉST.:::


A szemész orvos a szemed minden cseppjének latin nevét elsajátította, De semmit sem tudhat arról, hogy a VESE KAPUJA a külvilágra a SZEMÜNK. Tehát ha ezzel van a baj, a vesénk "üzen" sejt nyelven, hogy rejtett vese problémád LÉTEZHET (tehát itt még nincs vese betegség, csak valami nem stimmel.) A modern orvostudomány szétosztotta az embert testrészei szerint, de arra nem ügyel, hogy ez az egész halmaz sejttömeg működése egyensúlyba kell hogy legyen, csak akkor EGÉSZSÉGES. Ha ezt elvesztette az egyensúlyt kell vissza állítani, :::DE MINDENHOL !!!!:::

Egy jótanács: ""CELLULÁRIS MEDICINA"" cikket hívd le a készülékedről. Kívánok jó és hasznos olvasást.

Feribácsi. Szia!

2015. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg erről van szó:

az optikai szemüvegeket - ellentétben a (sport)napszemüvegekkel - olyan ostobán csinálják meg, hogy nem takarja az egész látófelületet (gondolom főleg költségcsökkentési okokból). Magyarán kilátni mögüle, főleg alatta, sokszor oldalt is. És a szemüvegen át látott kép, meg a mellette látott kép nem egyformán "mozog" egymáshoz képest, próbáld csak ki. Ez főleg nyilván hirtelen mozdulatnál látványos. Na ez zavarja az agyat, szédülésérzet ugyanis akkor alakul ki, ha mást lát a szem, mint amit érez az egyensúlyi központ.

Én egyébként biztos nem hordanék olyan szemüveget, amit "nem kell mindig", mivel az van vagy fél dioptriás, hosszú távon többet árt, mint amennyit adott esetben használ.

2015. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!