Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért okozhat fejfájást a...

Miért okozhat fejfájást a kontaktlencse viselése?

Figyelt kérdés
Három éve használok kontaktlencsét (nem minden nap azért), mostanában vettem észre, igaz, hogy reggeltől kb. délutánig van bent, megfájdul tőle a fejem. Miért lehet ez? Az elején még naponta használtam, akkor nem volt vele semmi gond. Egyszer nem használhattam pár hónapot, mert vörösödött tőle a szemem, de más bajt eddig nem okozott.

2015. szept. 15. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Három év után már talán más a szemed, nem jó a kapott lencse. Nem látsz élesen, s ez fejfájást okozhat.
2015. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Májusban voltam szemésznél, már nem romlott szerencsére a szemem egy éve. De ebben a három évben talán kétszer is romlott, ugye akkor ennek megfelelően módosítottak a dioptrián is. Most 4es és 4.5-es lencséim vannak, de volt 4 alatt is, arra emlékszem.
2015. szept. 15. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez pedig dioptria változást jelent.
2015. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel szemészhez kéne menni, okozhatja a lencse a fejfájást de más oka is lehet.

Ha kiszárad a lencséd/szemed akkor az is lehet gond, használj szemcseppet. Vagy kiterjesztett viselésű lencsét próbálj ki, azok jobbak, nem száradnak ki olyan gyorsan. Hidrogél lencsét semmiképp ne viselj, ha van más is ami jó neked.

2015. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont az is okozhat fejfájást, ha jól látsz. (Vele vagy nélküle még ez is mindegy). Az agy ugyanis ki tud valamennyit kompenzálni (pl ha nem jó a lencse), de ha egész nap dolgoztatjuk, akkor van, akinek fejfájást eredményez. Különösen a pluszos dioptriáknál, valamint ebből következőleg a túl erős mínuszos dioptriáknál lehet ilyen.
2015. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!