Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szabad kontaktlencsében aludni?

Szabad kontaktlencsében aludni?

Figyelt kérdés
Igen tudom, nagyon sok hasonló kérdés van, de én igazából én azt szeretném tudni, hogy szunyókálni, 3-4 órát aludni kontaktlencsében szabad-e? Ha felébredek nem szokott fájni, egy picit szúr, de párat pislogok és nincs gond vagy csepegtetek egy kis műkönnyet. Csak az az egy nagyobb gond, hogy rendszeresen alszom így, és ez lehet probléma, de nem tudom. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2015. szept. 10. 19:41
 1/5 anonim válasza:
Nem szabadna sokszor és sok ideig. Ha 1-2 órára elalszol akkor oké de ne tedd rendszeressé.
2015. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg pár óra alvástól semmi gond nem lesz, feltéve persze hogy jó minőségű lencséd van és nem valami hidrogél fajta. Pl vannak kiterjesztett viselésű lencsék, az kibírja azt is ha 1 hétig nem veszed ki egyáltalán.
2015. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiterjesztett viselésű lencsében elvileg lehet, de nem ajánlott! Ha délután elbóbiskolsz 1-2 órára szerintem az még belefér, de kell a szemnek éjszakára a pihenés. Végülis mindenki maga dönti el, én biztos nem aludnék benne egész éjszaka.
2015. szept. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem természetesen éjszaka én sem alszok benne, de suli után ha elszunyókálok elfelejtem kivenni, de legtöbbször csak azért nem veszem ki, hogy ne pazaroljam a folyadékot 2-3 óráért. Köszi a válaszokat!
2015. szept. 11. 15:51
 5/5 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
Válts olyan lencsére amiben lehet aludni. Általában picit drágábbak, de megéri mert a szemeddel játszol. Ha olyan lencséd van amiben nem lehet éjjel aludni, akkor a délutáni szunyókálás is felejtős mert ott is be van csukva a szemed és az oxygén ellátása a szemednek nem jó.
2015. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!