Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek lehet kontaktlencsém?

Szerintetek lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, 3 éve szemüveges... De utálom, ráadásul nem is áll jól, zavar ha valakivel beszélgetek, sokszor leesik (nem értem hogy, nem nagy). Tesiórán és edzéseken leveszem, eleinte nem vettem le de volt már, hogy majdnem eltört.:/ Viszont egyre jobban romlik a szemem és nemsokára már nem fogok látni.:(

A szemorvosom azt mondta, 16 éves kortól ajánlott, de nem tudnék addig várni. :S Apa sem szeretné, de annyiba már beleegyezett, hogy majd elmegyünk és kérdezünk más orvosokat is. Sok oldalon azt írták, ha felelősség teljesek vagyunk, lehet már akár 8 éves kortól is... Amennyire én ismerem magam, szerinem képes lennék rá, főleg a napi használatára. Már nagyon sok dolognak utána is olvastam. (Be-kirakás, tisztítás, veszélyek stb.) Ti mit gondoltok? Tudtok budapesten olyan szemorvosokat akik felírnak már 12 évesnek napi, lágy lencsét?:D

Előre is köszi a kérdéseket.:)



#szemüveg #kontaktlencse #optika #szemorvos #kontaktlencse gyerekeknek #kontaktlencse használata
2015. szept. 23. 20:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem a kérdéseket köszi, a válaszokat!xD
2015. szept. 23. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 12 évesen is lehet kontaktlencséd. Az orvosok leginkább attól paráznak, hogy a 12 éves korosztály nem felelősségteljes, nem tartaná be a szigorú szabályokat, ami a kontaktlencsével jár. Átérzem a problémád, nekem is állandóan csak romlott a szemem és most jött el az idő, hogy váltsak. Ha betartod, amit az orvosok mondanak, sterilen kezeled, stb, akkor nem lehet gond. Ellenőrzésekre sűrűbben kell járni, akár magán szemészhez, és nem szabad sajnálni rá a pénzt. 23/L
2015. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

szerintem 12 évesen még nem lehet állandó kontaktlencséd, csak alkalmi(napi lencse). Még nősz és nől a szemed is szerintem nem lenne jó egy állandó lencse.

Egyébként ha egy ilyenre sikerül rábeszélned valakit, nagyon nagyon figyelj a higiéniára soha nincs olyan hogy most majd később megcsinálom vagy ma elhagyok valamit. nagyon komoly fertőzéseket lehet összeszedni és még gyerek vagy, nagyon sokat fog alakulni a szemed. Lencsét soha ne vegyél majd úgy hogy vizsgálat nélkül! Arra ráérsz amikor már 18 on felül vagy:)

Egyébként lehet hogy a szemüvegedre ráfér egy igazítás, ha nem is nagy a keret, időközben elállítódik. Vidd csak be egy optikába hogy nézzen rá egy látszerész.

2015. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szem nem nő!! [link]


Szerintem megoldható, csak egyezzen bele valamelyik szülőd.

2015. okt. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem megengedik de ha nem, már kezdek beleegyezni hogy szemüveges maradjak...:)
2015. okt. 7. 17:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként utolsó válaszoló, az az oldal pont azt bizonyítja be, hogy a szemünk nő, és hogy az csak egy tévhit, hogy nem.;)
2015. okt. 11. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!