Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most mit csinálhatnék?

Most mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Nincs rendben valami a szememmel. Ezt egyik szulomnek sem emlitettem, ugyanis akkora szemetek, hogy vegig se halgatnanak. En meg a temat igen csak kinosnak erzem. Az orvos legutoljara is rosszul dolgozott velem (most nem hozza megyek) ugyanis rossz szemuveget irt fel nekem. Hat abban, amint megkaptam, ugy lattam benne, hogy az egyik szememmel tul eros, a masikkal meg tul gyenge. Ymeg azt is megallapitottak regebben, hogy rejtett kancsal vagyok, (kifele tero -5 fokban, ami nem tudom milyen soknak szamit, de a lenyeg az hogy leszarta a doki ezt is. Meg se vizsgalt rendesen, semmi takarasos teszt, semmi objektiv vizsgalat, mar pedig azt en ugy tudom hogy kotelezo...ezt anyanak egy szoval nem emlitettem, hogy nekem lenne ilyen bajom. Zitkoltam az egeszet. De pedig lehet hogy prizmas szemuveg kene, mert rengetegszer fja a fejem, a szamokat mar parszor folcsereltem, emiatt 3-as vagyok matekbol, de igazabol ertem, csak ez a bajom. Nagyon erzekeny vagyok a fenyre, mindig hunyorgok emiatt. Nagyon szaraz a szemem, es duplan latok ha valamit sokaig nezek, olvasok, csinalok kozelrol...

Viszont holnap szemeszet, az orvosrol nem tudok semmit, ezert felek hogy o is elcseszi. Mivel nekem nagyit a szemuvegem, ezert en jol latok szemcsi nelkul is, de az iszonyu faraszto. Az orvos elemrak egy lencset, latok benne. Ezt meg fogja erteni? Vagy mondjam neki azt, hogy probaljuk kicsit erosebbel, hatha meg az is jo...meg van egy olyan bajom, hogy sok mindent titkolok, foleg a szulok elott. Es most meg jon az apam, es en meg el szeretnem mondani teljes panaszomat a doki elott, de az apa elott nem megy. Meg hogy megkerdeznem tole, hogy kaphatok e bifokalis szemuveget, mert kozelre nezeskor nagyon megeroltetem a szemem, erre eros kene, de tavolra nem ez a hejzet, ott meg nem annyira veszes...most mit csinaljak? Teljesen ki vagyok borulva, és felek, hogy megint elcseszik, vagy hogy a szulok nem fizetik ki a prizmas, vagy bifos szemuveget, hogyha az fog kelleni...ketsegbe vagyok esve. Ha valaki segit, nagyon megkoszonnem.

Az irasomert bocsi, csak telorol vagyok.



2015. okt. 28. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkérheted a dokit, hogy apukád jelenléte nélkül vizsgáljon meg. És utána mondd el mindezt neki is. Az, hogy valaki egyszer nem kezelt úgy, ahogy szerinted jó lett volna, azt nem jelenti, hogy a másik is ugyanúgy fog hozzád állni. Szüleid előtti titkolózáshoz szerintem nekünk túl sok közünk nincs, mármint, kétlem, hogy bármit mondanánk, az túlzottan segítene, azt magadnak kell lejátszanod magaddal / velük. Mindenesetre kitartást hozzá!
2015. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utána mondd el mindezt neki is = a dokinak a fentieket, amiket leírtál. CSak a félreértés elkerülése végett :-)
2015. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

anyával beszéltem, és megnyilt előttem. azt mondta, hogy ne gondoljak semmire, hiszen csak az a fontos, hogy az orvos jó diagnózist állítson fel :) mondta azt is, hogy mindent mondjak el, minden panaszt, és bízzak a dokiban. meg nem a szemüveg ára a lényeg, hanem hogy jól lássak. most esett le a kő a szívemről...:))

a válaszokat meg nagyon szépen köszönöm:)

2015. okt. 28. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nah, örülök, hogy ez így jól alakult. Kitartást a továbbiakhoz, hátha az otthoni élet is javul ezen keresztül :-)
2015. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!