Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elegem van a nyamvadt kontaktl...

Elegem van a nyamvadt kontaktlencséből! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Augusztus vége óta van kontaktlencsém. Először, amit kaptam próbalencsét (nem tudom a márkáját) a jobb szemembe oké volt, a balt viszont nagyon törte már 3 óra után. Utána próbáltam az Air Optix Aqua-t, majd most a Biofinity-t és mindkettő a jobb szememben tökéletesen jó és kényelmes, a balban viszont kényelmetlen. Már reggel, amikor berakom is érzem, hogy benne van, délutánra meg már alig várom, hogy hazaérjek, olyan kényelmetlenné válik. De csak a bal szememben. Szerintetek elképzelhető, hogy a két szemembe más görbületű lencse kell? Az orvos azt mondta, hogy ő úgy látja, hogy nincs vele baj, de tény, hogy a jobb szememen jobban illeszkedik és én döntsem el, hogy szeretném-e hordani vagy nem. Menjek másik orvoshoz? Próbálkozzak másik lencsével? Vagy hagyjam az egészet a csudába?

2015. nov. 2. 17:30
 1/3 anonim válasza:

Az első pár nap, maximum 1-2 hétig én is éreztem, hogy benne van, szintén úgy, hogy csak az egyik szememben éreztem furcsának, a másik teljesen jó volt, a doktornő azt mondta, hogy ez természetes, kell egy kis idő, amíg megszokja a szem, és el is múlt.


Neked így, hogy már 2 hónap is eltelt, két lehetőség lehet szerintem, az egyik, amit te is felvetettél, hogy lehet, hogy más a görbülete a szemednek, de ezt elvileg a vizsgálat során észre kellett volna vennüik.

A másik, ami reméljük, hogy valószínűtlen, hogy fordítva rakod bele, és amiatt szúr.


Hogyha nincs nagy különbség a két szemed erőssége (gyengesége) között, akkor próbáld meg azt, hogy felcseréled a kettőt, hogy akkor milyen. Ha ugyanúgy a bal szemeddel probléma van, akkor valószínű tényleg görbület gond van, ha viszont megszűnik a szúrás, vagy épp a jobb szemed fáj miatta, akkor lehet, hogy az adott lencse a rossz.

2015. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehetetlen, hogy fordítva rakom be, mivel mindkét lencsém -1,75-ös. De még így is figyelek rá, hogy mindig ugyanazt tegyem a jobb, illetve a bal szemembe.
2015. nov. 2. 17:55
 3/3 anonim válasza:

Nem a bal-jobb értelemben értettem, hogy fordítva, hanem úgy, hogy magát a lencsét teszed be fordítva (a külső fele van belül).


De így, hogyha ugyanolyan mindkettő, tényleg megpróbálhatnád a bal-jobb cserét, hogy akkor hogy viselkednek, egy próbát megér szerintem.

2015. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!