Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék...

Kontaktlencsét szeretnék venni, hogyan is működik ez?

Figyelt kérdés
Már vetem szemüveget vagy fél éve, de nem szeretem hordani mert zavar hogy egy kereten kell kinézni, ha elmegyek egy ofotértba kell vinnem a szemüveg papírjait? Hogy működik ez?? :D
2015. nov. 18. 09:58
 1/5 Ügyet Lenke ***** válasza:
elmész szemvizsgálatra, ott megmondják, hogy romlott-e a látásod és ott majd tanácsot adnak, sokféle lencse van, nappali, éjjeli, görbület, dipotria stb. ki kell próbálni, megmutatják hogyan kell használni, jó esetben adnak próbalencsét is...
2015. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd a szemüveged, de a vizsgálat napján ne hordd! Aztán megvizsgálnak, megnézik a szemüveged milyen erős, adnak próbalencsét, betanítanak, utána rendelheted a lencséket ha a próbalencse jó.
2015. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt opció h ne hordjam aznap a szemüveget mivel buszozni elég veszélyes úgy h alig látsz :D

A szemüveget és a papírjait elviheted, ez segít kb belőni h mennyi a dioptria (nem feltétlenül azonos a szemüveg és a lencse dioptriája) de ha csak szóban elmondod h milyen erősségűt hordasz az is elég.

Ott aztán úgy megy minden mint a sima optikusnál, plusz a végén kapsz egy pár próbalencsét (ha épp van készleten nekik) és betanítják hogyan rakd be meg vedd ki. Érdemes tövig vágott körömmel (mutató és hüvelykujj) menni. Ha már megy a ki- és berakás (kb fél óra ezt elsajátítani.. nekem 1 óra kellett hozzá xD) akkor utána ha van nekik ott helyben a neked való lencséből meg is vásárolhatod a féléves adagot, plusz lencsetisztítófolyadék plusz tok. A folyadékokhoz általában ajándékba van tok, egy idő után tucatnyi lesz neked otthon. Ha megvan minden fizetsz és kész. Ha nincs nekik próbalencse vagy nincs a normális lencséből nekik, akkor megrendelik és smsben szólnak ha megérkezett az ofotértbe és mehetsz érte. Sok szerencsét:D

2015. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem a legkisebb körmöm van, nem fogok ezért megválni tőle. Nem akkora hogy kivájjam a szemem vele...
2015. nov. 25. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Megértem, nekem majdnem 3centi hosszú qkril műkörmöm van és tökéletesen megy a ki-be rakosgatás, de elsőre bénázik mindenki plusz elég szar módszert tanítanak be az optikában. (Ha a körmöd miatt nem baszogatnak majd mint engem, akkor elmondják h ezentúl nem sminkelhetsz kb meg ilyen hülyeségek. Szal én csak jót akartam, ismerve h milyenek az eddigi 3 optikában ahol voltam :D)
2015. nov. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!